bugün

Alevilerin hz.ali’nin yolunu surmedikleri, sunnilerin ise hz.muhammed’in getirdigi din ile alakasi olmayan bir hadis dini yasadiklarini dusunecek olursak, kimsenin kimseyi dinsizlik ile itham etmeye hakki yoktur. Herkesin inanci kendine.
Dipnot: alevilerin tarih boyunca zulum ve surgune maruz kaldigini da hatirlatmak gerek. O yuzden kim kimi musluman kabul ediyor cokta siklememek lazim.
Sünniler bir birini müslüman kabul ediyor mu? Lafa gelince %99 müslüman ülkede aleviler müslüman değil chpliler müslüman değil solcular müslüman değil eee kim müslüman kuranı sike üfleyip iktidarsızlığa çözüm arayanlar müslüman 7 yaşında çocuğa hallenecek olanlar müslüman anasından tahrik olacaklar müslüman. Kardeş haklısın aleviler müslüman değil.
Not: ateist.
içlerinden bazıları herkesten daha Müslüman, bazılarının düşüncesinin buradaki Ateistim diye dolaşan yazarlardan hiçbir farkı yok.

Maalesef.
Ben ediyorum.
şehadet getiren herkesi kabul eden dinin sözde mensupları, peygamber efendimizin (s.a.v.) ümmeti olduğunu söyleyen insanlar, "bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" diyen ilim mertebesinde en ileri bilinen sahabe efendimiz ali'nin (r.a.) yolundan gidenleri müslüman kabul etmiyor muymuş?

dönüp bir kendilerine bakmaları gerek.
açıp biraz okumaları, öğrenmeleri gerek.

not: alevi değilim.
Asıl sorun şu: aleviler kendilerini müslüman olarak kabul ediyor mu? Kurana ve dolayısıyla her bir ayetine iman ediyorlar mı? Eğer imanın altı şartını kabul ediyorlarsa müslümandırlar.