bugün

(bkz: orayı yıkarlar)
Gelişmiş ülkelerde insanlar yaptıkları işlerden dolayı yargılanmazlar. Söz konusu çalışmaksa zaten çalışan bir insan olarak toplumda söz sahibi olma hakkına herkes saygı gösterir ve profesyonel konumundan dolayi kati suretle yargılanmaz. ABD gibi bir ülkede bir banka müdürünün ya da çok para kazanan bir fon yöneticisinin bir taksiciyi yargıladığına asla şahit olmazsınız. Avrupa'da bir çöpçüye aşağılayıcı bakıldığına katiyen şahit olamazsınız. Çünkü gelir dağılımı ve eğitim seviyesindeki dengesizlik olgusu gelişmiş ülkelerde yoktur. Herkesin gelir durumu en az ortalama yaşam standardına sahip olmayı sağladığından ve de eğitim seviyesi yüksek olduğundan kimse kimseyi ne kadar maaş aldığı ya da yaptığı işe göre kategorize etmez. Bu bizim ülkemiz gibi, gelişmemiş, eğitim ve kültürel gelişmişliği çok ama çok düşük insanların yaşadığı ülkelerde olur efendim.
gelişmiş bir toplumdur. işine değil adama bakmak gerek. ha çöpçü olmuşsun ha müdür olmuşsun, ikisine de aynı saygıyı göstermek zorundadır insan.
o toplum bizim toplum değildir. bunu çok iyi biliyorum bak. mesela bütün ünlüler uyuşturucu ve seks bağımlısıdır yahut bütün öğretmenler bilgili, kültürlüdür halkımıza göre. değişir mi? değişmez. o yüzden koy götüne rahvan gitsin