bugün

rastgeleye baslık aramak için tiklayinca bu boslukta sallanan baslık sayi ile 5 yazi ile bes defa karsima geldi.

sanki baslık doldur beni doldur beni diyordu.

elbette baslık kadeh değildir, olsa bile ben saki değilim. cünkü saki sirf içki dağitan değil ayni zaman da japon rakısı demektir. yani ben simdi içmiyim ulan?

elbette değilim sosyolojik tespitlerimizi yapalim.

efewndim bildiğiniz gibi sehr-i istanbul denilen binbir kocadan arta kalmiş biteviye bakire -nazima göre fahise, zannederim cok pahali bir sehir olmasindan dem vuruyor- diyar tepeleri kadar köprüleri ile tanınmaktadir.

mesela bir boğaz köprüsü olsun bir fatih köprüsü olsun eski galata köprüsü yeni galata köprüsü olsun unkapani halic olsun viyadükler olsun oh olsun -pardon olsun kalibinin boku cikti- tanınmakta binlerce insan bu köprüleri kullanmaktadir.

sehr-i istanbul'da köprülerden yayan geçmek fevkalade zordur. tamam unkapani, halic, galata vesaire köprülerden yayan geçebilirsiniz.

avrasya maratonunda katilip taban teperek bogaz köprüsünü gecebiliriz.

amöa fatrih sultan mehmet köprüsünü nah geçersiniz.

fatih sultan mehmet yaya trafiğine kapalidir.

bunu suna benzetebiliriz varmak istediğim sonuc sudur.

gelisen ve değişen metodlar sayesinde artik sinif atlamak yahut sınıfsal anlamda yukariya ziplamak fevkalade zordur.

zor oldugundan dolayi insanlik kendini laga lugaya vurmakta ve kişilerin ömrü hayatlari boyunca kıclarini yere carpmalari ve bu merhalade f.s.m. köprüsünü yayan geçmek için köprü korumasini yapan kişiye ayi dayi olayini yapmak mecburiyetindedir.

bunun olmasindan dolayi kişiler -bakınbartik klasik anlamda savas olmayacağini da hesaba katin- fiziki olmasa bile ruhani olarak ayilara gidecek ve üretim saltanatatindansa ymönetim saltanatina şakşak cekecektir.

bunun sonucunda ayilar dayi olacak dayilar ise ayi olacaktir. bunu ingiliz kluplerini satin alan dıs sermayelerden anlayabiliriz.

vel hasıl-ı kelam aklı olna para ne gerek parasi olana akıl ne gerek kanunlarea yürürlüğe girecektir.

sonm söz babindan;

oh be yazfim kurtuldum vicdan azabi gibi baslikmiş yahu.

klavye ağladi be

zwht zwht
(bkz: katır)