bugün

Parmağını bile kıpırdatmadan insanları mahveden insanlar tanıdım. Acı çekmenin intikamını alan insanlar, hiç acımıyorlardı, acımasızlardı. Seviyormuş gibi davranıp da yalan söyleyen insanlar bunlar. Bir başkasının açtığı yaraların acılarını başkasından çıkartan insanlar. Suçu, günahı olmayan insanları kullanan insanlar tanıdım. Geçmişten kalan günahlarını bir başkasına yükleyen, hesabını bir başkasına ödeten insanlar. Sırf geçmişine kuyruk acısı duyup da bunu kendini seven insanlara ödeten basit insanlar tanıdım. Hiç gitmeyecekmiş gibi gelip ansızın giden insanlar. Üzgünüm diye cümleye başlayıp da cümlesi bittiğinde bir tek seni üzen insanlar tanıdım. Basit insanlar tanıdım.
Oha bu kadar kötülüğü yapabilen insan basit olabilir mi yazar brotherim?
Basit insan benim gibi olur güler gülmediginde tebessüm eder. Sinirleri bozulunca gülerek kafasını sağa sola çevirir.
Kızınca çocukça canını yakmaya çalışır. Arabada rüzgar esen cam görünce kafasını yaklaştırıp yüzüne esen rüzgara rağmen konuşmaya calisir. Kırılınca da dudakları yay yay olur tebessüm ederek kırıldım da biraz ihihi birazdan gecer filan yapar

Basit biziz olum sen kompleks sayılar gibi insan tarif etmişsin aq
hayat basit aslında,
dengesizlikleri bizler yaratıyoruz..

ya ak ya da kara hayat..
grisi nadir,

düşünceler basit,
dünyalar basit..
anlamak ise çok basit,

ama bazı şeyler daha da basit..
kalpleri kırmak kadar ,
hatta paramparça etmek kadar sevgiyi,

ama karmaşık olan bizleriz..
belki merhametimiz belki de korkaklığımız..

çünkü kendimizce, tanıdıklarımız hep basit insanlar..