bugün

içimizdesiniz biliyorum. siz şu anda bunu okuyorsunuz biliyorum hepinizin allah belasını versin. siz de varsınız insanlara ne olursa olsun insan gibi davrananlar sizlere diyecek tek sözüm sizi doguran büyüten ana babaya helal olsundur.

içimizde ki mevki sahibi olunca götleri kalkan veya parayı bulunca insanlık namına hiç bir hissi kalmayan insancıklara sözüm

bir insanın baretimi bulun maaşımdan keserler demesi ne demektir ya siz nasıl bu kadar ezebilirsiniz insanları
başka birinin canını sedyeden küçük görmesi ne demektir. can telaşında bile bunları düşünmesi nasıl bir psikolojinin ürünüdür insancıklar size soruyorum.
siz 4 sene okuyup babanızın parasıyla takılıp belli bir mevki sahibi oldum diye o insanları bu hallere sokmaya nasıl cürret ediyorsunuz.
şu anda üniversite de okuyan insanlara bile baktıgımda midem bulanıyor inanın bana temizlik görevlisine kolay gelsin demekten aciz insanlar var etrafımda etrafımızda siz de biliyorsunuz. hiç mi görmediniz siz karşınızda egilip bükülen 60 70 yaşında ki dedeniz yaşında ki insanları hiç mi görmediniz yüzünden masumluk akan karşınızda ezilen insanları haysiyetsiz herifler ne yaptınız siz bu insanlara sizin kalbiniz körelmiş diye insanların duygularıyla bu kadar oynamayın ezmeyin insanları belli mevkide degiller diye insanlıgı parayla ölçmeyin. ben bu başlıgı sadece belli bir farkındalık yaratabilmek umuduyla açtım abilerim ablalarım kardeşlerim duyun sesimi insanlara kötü davranmayın emin olun iki kelime insanlara güzel söz söyleseniz hiç birşey kaybetmezsiniz.

not: iyilik ölmedi içinizde kullanın hep beraber bu dünya düzenini düzeltelim siz insanlara insan gibi davranmayı başarırsanız herkes sizin gibi davranmaya başlar.
kötüler ezer iyiler ezilir iyiler sömürülür kötüler sömürür kötüler patrondur iyiler işçi yükselmek için başkalarını ezemezler çünkü .
yani bu işin fıtratı bu müslüman ülkelerin hep zulüm görmesinin sebebi de bu.
allah bela vermez, zulmetmez. sabırlıdır. insana, yaptığı kötülüklerin, ettiği zulümlerin hesabını soracağı günü de hem peygamberler hem de kutsal kitaplar aracılığıyla haber vermiştir.

zulmeden allah değil, insandır. herkes yaptıklarının karşılığını görecek. ne bir eksik ne bir fazla. buna inanan da, inanmayan da. iyi iyinin karşılığını, kötü kötünün karşılığını zerre şaşmadan alacak. işte bu yüzden allah. bu yüzden islam. bu yüzden sabır.