bugün

Her bireyin özüne dönerek, aslına rücu ettiğini gösteren davranış şekli.

Evet.
Kibarlığı elimden bırakmam.
Fakat insanlar kibarlığı hak etmiyor orası ayrı.

Napim yine de kibar kalacağım..
Öküz gibi değil de gereksiz bir soğuklukla diyelim.
Kadınlarla olan tecrübelerimde, tecrübe derken yaşadığım olaylar anlamında, bunu çok yaşadım.
Bir keresinde çıktığım kafenin kapısını gelen bir kadına tuttum, teşekkür bile etmedi.
Bir keresinde montu düşen bir kıza haber vermek için arkadaşına işaret ettim, asılıyormuşum gibi baktı.
Bir keresinde lavaboya gitmeden önce, bir otobüs bekleme tesisinde, karşımda oturan kızdan bavuluma göz kulak olması için ricada bulundum, başkasına bırakmamı söyledi.
Bir keresinde market sırasında benden daha az ürün almış olan genç bir kadına sıramı verdim, “ sizinki de azmış “ demekle yetinip teşekkür bile etmedi.
Bir keresinde saati sormak için bir kadına yaklaştım, sorumu sorunca yürüdü gitti.
Hanımlar, size hayatı zehir eden görgü ve kibarlıktan yoksun kötü erkekler olduğunun farkındayım, ki onlardan nefret ediyorum, ama bütün erkekleri potansiyel sapık olarak yaftalamak, iyi niyet ve kibarlığı asılma hamlesi olarak görmek dev bir yanlıştır. Sadece bu gerçeğin farkına varmanızı rica ediyorum. Lütfen yanlış genellemeler yapmayın. Saygılarımı sunarım.