bugün

bilmediğiniz bir muhitte, bilmediğiniz bir adrese gideceksinizdir mesela. binersiniz dolmuşa; "deposite' den geçer mi? " dersiniz. "evet." cevabı gelir. oturursunuz şöförün arkasına "gelince söyler misiniz, ben bilmiyorum da orayı." dersiniz ve yine "tamam." cevabını alırsınız. dolmuş gider de gider, gider de gider... yavaş yavaş dolmuş sakinleri değişmeye başlar, yenileri gelir yerlerine... sonra yavaş yavaş dolmuş iyice boşalmaya başlar... "daha gelmedik mi abi?" dersiniz. "pardon kardeşim kusura bakma ya orayı geçeli çok oldu, unutmuşum. dur seni karşıdan gelen dolmuşa bindireyim, ücret verme." cevabını alırsınız. acele bir işiniz varsa ki genelde öyledir, ne deseniz boştur o adama. ister bağırın çağırın, ister tartışın olan olmuştur. işin kötü yanı karşıdan gelen dolmuşta da aynı durum yaşanacak diye tedirgin tedirgin iki dakikada bir hatırlatırsınız adama, hayatından bezdirirsiniz şöförü...
bundan daha beteri daha yeni işe başlayıp indireceği durağı tam bilmeden biliyomuş gibi yapandır. bir şoför arkadaşım
işe başladığının ilk günleri: "beni selamiçeşmede indirin" diyen kadını göztepeyi biraz geçince: "buyrun hanımefendi burası selamiçeşme" diye indirdi.( arada 2 durak var)
-kaptan x durağına daha çok var mı?

Bu sorudan sonra alacaginiz gectik o duragi sozu ile anlarsiniz soforun unuttugunu.

Tek isi direksiyon cevirmek ve vites degistirmek olan bir adam nasil unutur yolcuyu indirecegi duragi. Butun yolcular istemiyor ki 1-2 yolcu boyle bir talepte bulunur en fazla.
Bunu akilda tutamayacak ne var?