bugün

Yılmaz vural'ın hayatını anlattığı kitabın adı. Antrenör olmak için çektiği cefalara ve futbol piyasasının kirli oyunlarına şahit oldugumuz, hızlı bir şekilde okunabilecek kitap.
sol frame'i en kral sofraya çeviren tarzda başlık açan yazarın lafıdır.yapmayın!
ara geçişlerinde bağlama sesleriyle ayrı bir hava katan 1999 yonca lodi parçası. pop müziklerinde ara müzik geçişlerinde bağlama seslerine bayılırım. sırf o yüzden bu müziği severdim.
yonca lodi'nin kendi ile aynı adı taşıyan, 1999 yılı albümünün ikinci videoklip parçasıdır.
aynı albümü içerisinde,
fal, sana birşey olmasın, ben böyleyim gibi popüler şarkılar mevcuttur.

şarkının sözleri,

Bir yanım sarmak ister,
Bir yanım uzaklarda,
Bir yanım hasretinle,
Yanar delice.

Bir yanım sormak ister,
Bir yanım tuzaklarda,
Bir yanım hasretinle,
Bir yanım gurbet,
Bulur beni sonunda aşk,
olur ya,
Alır beni,
Sana boyun eğmeden.

ınadım inat dediğim olacak,
Bu gece ay inan başka doğacak,
Denize düşen gölgen olsa,
Sabaha kadar öyle yanacak.
en belirgin huylarımdan biridir. zaman zaman geliyorlar gitmiyorlar. içimde bir sıkıntı hissettiğim zamanlar kim neyden hoşlanmıyorsa inatla yapıp onları sinirlendirmekten çok mutlu oluyorum. herşeyi altttan almayı bilen bir insanın içindekilerin ansızın dışarı vurması gibi birşey sanıırm. çoğu zaman herşeyi içime atar, tepkisiz davranırım onların dışa vurumu olabilir.

sabah evden çıkarken yatağı toplamıyorum, kapıları 'çattt, çuttt' vuruyorum annem sinir oluyor. ama inatla yapıyorum. işe geç gidiyorum, babamın sorduğu cevaplara cevap vermiyorum nefret eder, ama yapıyorum. ofiste sevmediğim halde tütsü yakarım, kimse sevmiyor rahatsız olsunlar diye yapıyorum. yapma diyorlar inadına yapıyorum. kendimi nasıl sakinleştirmem gerektiğinide bilmiyorum. sanırım benim ruhum hasta. bi bilene danışmak lazım.
cimilli ibo nun başrol oynadığı dizidir. gerisini de siz düşünün artık.
(bkz: inadım inat kıçım iki kanat)