bugün

imdb top 250 filmlerinin 55 tanesini izlememe ragmen içlerinden sadece 15-20 si listeye girmeyi hak etmektedir. çogu eski yapım siyah beyaz film belki güzeldir diye izliyorsunz bi halta benzemiyor. bu listeye 2000 yılında oy verenler zaten çogu iyi filmler olmadna oy verdikleri için o oyları iptal etmek ve listeyi güncellemek iyi olacaktır.
2000 yılındada oy kullanma oldugu için 2000 sonrasında ki filmlerin oylardan kaybettigi için dogru olan önermedir.
Filmden anlamayan kişi beyanı olsa olsa 8-10 film oda yüzdeye vursan kaybolur gider iyi filmlerin yanında.
yüksek beklentiyle açtığın için bekleneni vermediğinde beğenmemek doğaldır.
mal beyanıdır. the godfather'ın adını duyunca bile tüylerimiz diken diken olur. it's a Wonderful Life'ın bahsi geçse gözlerimiz dolar. 2001: A Space Odyssey'yi sırf Also Sprach Zarathustra'yı dinlemek için izleriz. gelmiş geçmiş yaratılan en iyi kötü karakter için The Dark Knight izlenir. Goodfellas ile boyumuzu aşar mafyaya gireriz. Léon ile bok çukuruna dönmüş hayatın, hayatımızın bir yerlerine çiçek dikeriz. City Lights ile gülmekten mi ağladığımızı ağlamaktan mı güldüğümüzü şaşırırız. bir sürü bir sürü işte. aç bak. yüzde 90'la en tutarlı en iyi film listesidir. aksini idda etmek ise ben ordaki filmlerden bir bok anlamadım. biri beni silksin demektir. demeyin bence silkerler adamı.