bugün

artık şaşırmıyoruz böyle olaylara.
işte bundan dolayı akbartimize oy vericem...
Olması gerekendir.
Gençler Namaza alışsın.
Normal yaaa. Cidden normal bak, akepe hökümeti varsa başınızda normal abi ... sık rastlanılası durumdur.
Güzel bir olaydır. Namazın gereksizliğini çocukların sağdan soldan duyarak değil, bizzat yaşayarak görmeleri gerekir.
Din düşmanlığından gözü dönmüş, allahsız, kitapsız mahlukatı rahatsız eden bir duyurudur.
Konuyu, damarlarimdaki fanatizmle ele almadigimi ispat etmege calismak icin belki de, devlet denen organizmanin teorik olarak izahiyla ve pratikte ulkemizdeki durumuyla ele almak istiyorum.

Devlet dedigimiz esasinda yasayan, olen, buyuyen, degisen bir iktidar aygitidir.

Organlari olan, bu organlari sayesinde islevlerini yerine getiren, bu islevlerin doğru, etkili olmasi sayesinde -dis politigi bi an icin goz ardi edersek- yasamini surduren canlıdır devlet.

Ezan nedir arkiler? Cesitli tanimlari olmakla birlikte bir tanesi de namaza çağrıdir. Peki baska? Okullarda din dersin vardir. Cocuklara zorunlu sekilde dinden guzel ahlaktan bahsedersin. Baska? Kuran kurslarin vardir.

O halde organlarin fonksiyonlari vardir diyebiliriz. Bazen oyle keskindir ki baska bir organin, kurumun, mudurlugun alanina girildiginde hukuki mueyyideyle karsilasirsin. Fonksiyon gaspi, yetki tecavuzu gibi.

Kafa actik sadede gelelim. Diyanetin varligi ve is ile işlemleri, mebin din dersleri ve kuran kurslariyla ustlendigi rol kafidir. Bu tip hareketlere gerek yoktur.

Efendim ne kotulugu var? Her seyi gectim, devletin bekasi bi anlamda toplumsal mutabakattan geciyor derken en cok boyle seylerle zarar veriyoruz kutsiyet atfettigimiz mutabakata. Amk akilli telefondan yaziyorum sacma sapan bi şey cikmamistir insallah. Bu arada buraya kadar okuyan olmadigina gore cosabilirim.keraneci nabiyon hala burda? Git vize calis olmadi masturbe ol. Yap bi seyler beolummm.