bugün

milli eğitim bakanı hüseyin çelik in 'ilköğretimde kalma olsun' düşüncesine itafen sarfettiği cümle.
şu an ki uygulama ile 'yan gel yat osman nasıl olsa geçiyoruz' düşüncesinin yaygınlaştığı ilköğretim öğrencileri.
diplomalı işsizler ordusunun neferlerinin hızla artacağını gösteren söz.. madem ilköğretimde eleme yapmayacaksın, o zaman okutma insanları onca yıl kardeşim demezler mi adama, bence derler.
kesinlikle dogru bir soylemdir. cocuklari 7 yasinda hayatin carklarina sokmak ne derece mantikli olur? ilkokul cocugun aslinda cok da bilgi sahibi edilmesi gereken degil , saglikli bir karakter , ruh sahibi yapilmasi gereken yer oldugundan eleme mantigi cok sacmadir. fazla yuklemeye dayali egitim sisteminin insallah degisecegine dair sinyal olur bu.. ilkokul turlu oyun ve guzelliklerle sadece en temel bilgilerin verildigi ve dusunme yetisinin temellerinin atildigi yer olmalidir.
velhasil kelam , cocuklarimizi kazanmamiz topluma katmamiz gereken bir egitim mertebesidir , elemek ya da negatif tutum ile siralamak cok mantiksizdir. onlar yuzu gulen , icleri sikintiyla dolu olmayan birey olmalilar.**