bugün

denildiği gibi %95'i bulması şaşırtıcı olmaz.

söz konusu katliamdan sonra televizyonlarda gösterilen bir manzara sonucun ne olacağının en açık ispatıdır:

insanlar(!) bir taraftan feryat figan ederken, diğer taraftan taner yıldız'a sarılıp "özür dileriz. feryadımızı hoş gör sayın bakanım" diye yalakalık yapıyorlardı!... taner yıldız tabi ki "asıl biz özür dileriz" filan demedi. en devletlü tavırlarıyla dikildi kaldı olduğu yerde...

işte sağ iktidarların yarattığı insan(!) modeli!... bunlardan ne beklenir ki?
% 98 civarı olacaktır.

köhnemiş fikirleri ile çözüm üretmeyen sadace olaylardan ve yaşananlardan şikayetçi olan cehape ye verecek halleri yok heralde.

-beğenmediğiniz akp felaket olduğu gün tam kodro olay mahaline intikal ediyormu?

+ediyor.

-ölenlerin yakınlarına filan anında para yardımı yiyecek yardımı kömür yardımı yapıyormu?( kömür yardımı biraz abuk olmuş ama olsun)

+yapıyor.

-psikolojik destek sağlıyor mu?

+sağlıyor.

peki tüm bunlar yapılırken cehape başkanı ne yapıyor sadece eleştiriyor. ben iktidara gelirsem bu acılara son vericem bu insafsız maden sahiplerinin

-belasını sikicez diyebiliyor mu?

+ diyemiyor.

peki ne yapıyor efendim rte kendine saray yaptı biz iktidara gelirsek orayı odtü ye bağışlıcaz diyor...

vizyonu bu kadar olan adam için oy istemek kusura bakmayın ama dangalaklıkdan başka bir sey değil.
chp defalarca ve defalarca işçi haklarını ve iş güvenliğini geliştirmek için kanun teklifleri vermişken, söz konusu teklifler (örneğin yaşam odası) akp tarafından reddedilmişken (hem de soma katliamından sonra!), kazalardan önce uyarmışken, uyarıları iktidar tarafından dikkate alınmamışken, kimi yandaşların hala "patronların belasını sikicek diyor mu?" türü mugalatalarla haklı çıkarmaya çalıştığı oydur.

hiç üşenmeden tekrar yazıyorum: haya imanın yarısıdır ama yobazlarda eser miktarda bile bulunmaz.
canlarını muhafaza etmeyen, patronlara peşkeş çekenlere "muhafazakar" oldukları için oy vereceklerse -ki öyle yapacaklar- varsın öyle olsun...

ben eşeğim diyenin sırtına semer vuran çok olur elbette...

http://www.youtube.com/watch?v=z_VqJ30Rc_s
akp mizin, cehape yi ermenekten silip süpürecek kadar oy çıkacaktır. gönlümüzden geçen %100 dür olmasıdır. ama arada bazı münafıklar çıkacaktır.

madenci kardeşlerimiz bilir, madenciliğin fıtratında ölümün olduğunu, onun için cehape kıçını yırtsa oy alamaz oralardan.

yaşam odası yapmasa da yine oyumuz akp ye, hamdolsun allah babamızı, atamızı, bizi bun günlere taşıyan ülkeyi bolluk ve bereket içinde yöneten tayyibimizi başımızdan eksik etmesin. amin...
deveye diken adama siken sözünü perçinleyecektir.