bugün

bugün bir takım bölücü piçlere vatan toprağını peşkeş çekmeye hazırlananlara karşı söylemdir,

hani o malum henüz daha 13 yaşındayken, daha oyun yaşındayken, üzerine bol gelen üniformalarıyla, Çanakkale cephesine koşan, bu vatanın bir karış toprağı bile elden çıkmasın diye, fiziği zayıf ve küçük olduğu için, o savaşın en ateşli anlarında, sürünerek, düşman siperlerine gizlice yaklaşıp, el bombası atıp, kaçan, sonra diğerine, bir diğerine derken sonunda şehit düşen şuan adı bile belli olmayan, bir tek resminin üstünde gönüllü bombacı lakabı yazan çocuk var ya,

işte diğer kim bilir sayısını yüzbinlerce şehit, sırada beklerken, ilk sırada o olacak inşallah, ilk o yapışacak yakanıza hakkımı helal etmiyorum diye,

hem sizin hem de halen kıçına kıl olayım modunda size dangalakça oy vermeye devam edenlerin.

http://okulprojem.com/ima...sat-cavusun-hikyesi_1.jpg

not: aşağıdaki bazı enteresan yaklaşımlardan sonra not eklemek istedim, Çanakkale'de savaşanların çoğu zaten, ortalama 17-18 yaşında idi, o dönem savaştan yeni çıkmış bir imparatorlukta, cepheye dahil olabilecekler arasında bu yaş grubu ve çok yaşlı olanlar dışında kimse kalmamıştı neredeyse ve bu yüzden cepheye kilosu 49kg+ olan ve eli silah tutabilecek gücü bulunan herkes alınmak zorundaydı zaten, aslında bu ifade yanlış, daha doğrusu herkes seve seve koşmuştu, hatta uygun olmadığı için alınmıyorum diye isyan edenler çoktu, bu yüzden hani o filmleri de yapılan, liselerden bazı öğrenciler gizlice cepheye intikal etmişlerdi, işte bazılarının bazen mankafalılıkla bazen ihanet duygularıyla bir türlü anlamadıkları ruh tam buradaydı.
sonra da utanmadan Çanakkale anıyorsunuz, yazık be yazık.
sen neden atlamıyorsun? denilecek önergedir.