bugün

insanı bir miktar yusuflatan bayandır.

birgün siberalemden mature sayılabilecek bir bayan düşürmüşsünüzdür. kendisiyle buluşma ayarlarsınız ve buluşma mekanına siz önce gider beklemeye koyulursunuz. nihayetinde bayan da gelmiştir. fakat o da nesi! elinde sefertası benzeri bir şey vardır. içinizden '' aman varoş mu ne, yanında yemeğiyle gelmiş '' diye düşünürek bayanı içten içe küçümsersiniz. fakat göğüsleri yaşına göre oldukça diri gözükmektedir. ve çaktırmadan süzdüğünüz kalçaları da yerinde gibi gözükmektedir. bir süre muhabbet eder, erotik çağrışımlar uyandıran laflar edersiniz.
sıra yemekleri söylemeye gelir ve bayan kendisini ''Chateaubriand'' ve kırmızı şarap söyler. anlaşılan bayan varoş değildir, en kötü ihtimalle snobtur.
peki o zaman nazikçe taşıdığı sefertasının içinde ne vardır? bu soru beyninizi kemirmeye başlamıştır.
daha fazla dayanamaz bayana sorarsınız;

- bayan sormaya çekiniyorum ama sormadan da edemiycem büyük bir özenle taşıdığınız şu kutuda ne var acaba?
bayan;
+ ay bunu mu soruyorsunuz ?
der. ve çat diye masaya koyuverir sefertasını.
siz ise;
- evet
dersiniz.
+ söylemesi ayıp ev yapımı patlayıcılar naçizane hobimdir. bu aralar dinamit yapmaya çalışıyorum kendi imkanlarımla. buraya gelirken ricacı olduğum bir yakınıma uğradım, o verdi;
c3 h5 (ono2)3 olarak da bilinen 5 litre gliserin trinitrat var bunun içinde
der.

bunun üzerine bir süre donup bayana bakakalırsınız.

sonra oldukça tedirgin bir şekilde: acaba bunun nitrogliserinle akrabalığı var mıdır ?
diye sorarsınız.
+ evet ta kendisi, amiyane tabirle nitrogliserindir bu.
der.
siz ise bu esnada mekanı çoktan terk etmişsinizdir.