bugün

yani bi konu etrafında dolanılarak ele alınsa da açık açık dile getirilmiyor, özellikle genç erkek kardeşlerim seçeneği çok kadınlar karşısında ilişkiyi onuruyla sürdürmekte güçlük çekiyorlar, ben de çektim, ordan biliyorum. sonra yaş aldıkça fark ettiğim birşey var paylaşmak isterim.

bi ilişki başladı, karşı taraf sizi düzenli test ediyor, buna shit testing falan diyenler de var ama ben bu tabirdeki alt anlamlara katılmıyorum, test etmek için test etmiyor kadın orada sizi, doğası öyle, didişmeden falan duramıyor, sorun yaratmaya programlı bir şekilde, ya da sorun yaratmaması için hiçbir neden göremiyor, sebebinin bi önemi yok, sonuç olarak siz sürekli bi sorunlar yumağında, kavgalar yumağında buluyorsunuz kendini. iki tarafın da mutlu olduğu bir ilişkide ilişkinin bitmesi erkek tarafına daha fazla koyuyor sanırım öyle ya benimsin ya kara toprağın modunda bi aşk yaşamıyorsa kadın, gidip kolaycana buluyor ikamesini, ondan kaynaklı sanırım.

neyse tüyom bu durumlara dair; hacım ilişki boyunca o anda, şu anda, bu anda, o olayda bu bilmem nede nasıl davrandığının hiç ama hiç önemi yok. yani biz genelde isteriz ki karşı taraf bizi beğensin, bize saygı duysun, sevgisi, bağlılığı tam olsun, sıklıkla da bazı kadınlarda bunu sağlayamayız, ama bunun için sağlam çaba harcarız, sonra ilk faka bastığın anda karşında o imalı tehditle karşı karşıya bulursun kendini; "ayrılık"... yani ilişki boyunca davranışlarında full özen, dikkat+ ayrılık tehditi ile karşılaşıldığında pısmak olup olabilecek en kötü kombinasyon. hayatı daha fazla zorlaştıracak bişey yok.

bunun yerine olayın tamamının aslında o son anda gösterilen refleks üzerinden şekillendiğini kabul edip, öncesinde de relax bi şekilde davrandığında zaten bir problem yaşamıyorsun.

yani saçma sapan, içinden nasıl geliyorsa, karşı tarafa yaranmaya çalışmadan, kafana nasıl esiyorsa davran kardeşim. tabi ki bunun bir noktada karşılığı olacak ve ayrılık tehdidi gelecek. işte senin görevin bu noktada başlıyor, tehdide kesinlikle boyun eğme, prim verme. burada siktiri çek, kalayı bas falan gibi birşey demiyorum kesinlikle, söylediğim tepkisiz kalman gerektiği, öyle istiyorsa öyle yapabileceğiniz gibi alçakgönüllü bi kabulleniş. bu şekilde onurlu davranan birinden ayrılmayı kendine yediremeyecek karşındaki, tekrar berabersiniz, başa dön ve tam olarak içinden geldiği gibi davranmaya devam et. aynı tehditle bir kez daha karşılaştığında aynı reaksiyonu vereceğinin %100 iç rahatlığıyla. başka da bişey yapman gerekmiyor. odaklanman gereken tek bir kural var; ayrılıkla tehdit eden bi kadına karşı gurunun muhafaza etmeye devam edeceksin...
Kızlar evlenmek için değil eğlenmek için koca arayın. Eğlenmeyi bilmeyen adamlarla sırf evlencem diye ömür geçmez.