bugün

sözlükçülere karşı girişilen yasal tahkikatlar nedeniyle araplaşan moderasyon modelidir. hz. muhammed başlığına verdiğim (bkz: pedofili) şeklindeki entry'i "ağır hakaret ve küfür içerdiği" gerekçesiyle şikayet eden (ama önce nick altımda anneme fahişe deyip sonra götü yemediğinden olsa gerek editsiz olarak silen) yazarın gammazını haklı bularak entry'mi silen moderasyon olarak daha geniş bir tanım yapmak da mümkündür. şimdi şu hakaret meselesine de açıklık getirmek gerekecektir.

çeşitli kaynaklarda pedofili için tanım:

1) Pedofili ya da sübyancılık, yetişkin bir kimsenin ergenlik öncesi çocukları cinsel açıdan çekici bulması ve onlara cinsel eğilim duymasına neden olan psikoseksüel rahatsızlık. Bu durumdan muzdarip kişilere pedofil ya da sübyancı denir.

Sübyancılar -tipik olarak- yetişkin cinsel ilişkiden zevk almakta güçlük çekerler, özgüvenleri eksik olabilir ve çocuklarla ilişkiyi yetişkinlere nazaran daha az tehdit edici bulurlar. Sübyancının eğilimi karşıt cinse veya kendi cinsine olabilir. Sübyancıların büyük bir çoğunluğu erkektir ve bu durum kadınlarda çok nadir görülür.

2) Yetişkin bir kimsenin aynı ya da karsı cinsiyetteki
çocukları cinsel açıdan cekici bulmasi ve onlara cinsel eğilim duymasıdır.Bir davranışın pedofil olarak tanımlanabilmesi için cinsel içerik gerekir.Pedofilik eğilimler yetişkin bireyi çocuklara karşı cinsel suc işlemeye yol açabilecegi gibi sadece bir ilgi olarakta kalabilirler.

Pedofilin seks objesi çocuktur.Genelde erkekler arasinda yaygin olmakla beraber
kadin pedofil vakalari da vardir.Bu egilime sahip yetiskinler birincil olarak
cocuklara karsi cinsel ve duygusal egilim icindedirler. Cocuklara karsi oksama,
kucaklama, koklama, dokunma veya öpme gibi davranislar gösterirler.

PEDOFILI HASTASININ, suclu mu yoksa hasta mi oldugu konusu
tartisilmaktadir.Pedofilin tedavisinde, psikoanalitik ve davranisci teknikler
[orgazmik tekrar kosullama-kapali duyarlastirma) kullanilmaktadir.

Orgazmik tekrar kosullama ile pedofilin cinsel ilgisinin kendisine uygun olan
objelere(yetiskin kadinlara) yöneltilmesi ve dürtülerinin istenildik bicimde
sekillenmesine calisilir. Bu asamada istendik yönelimler olusturuldugunda,
pedofilin davranisinin degistirilmesi asamasina yani kapali duyarlastirma
sürecine gecilir.Kapali duyarlastirma da, pedofilin küçük kızlara cinsel
uyarilma gosterdigi durumlarda bir itici uyaranla karsi karsiya
birakilir.Zamanla bu itici uyarici pedofil egilimin gerilemesine yol acabilir.

Peki Muhammed bu tanıma göre pedofili midir? Başka bir alıntıyla cevap verelim;

"Aişe: (Yaşı kesin olarak 9 'dur) Ebu Bekr'in kızıdır. Muhammed kendisi ile nikahlandığında henüz 6 yaşındaydı, zifafa girdiğinde ise 9. Aişe başlı başına ayrı bir başlık konusudur, bu liste içinde detay bilgi vermeyeceğim ama bilahire ayrı olarak inceleyeceğim. Şimdilik Martin Lings (Ebubekir Siraceddin)'in Hz. Muhammed'in Hayatı kitabı s.142'den bir ufak bir aktarım yapıyorum : "Aişe (r.a.) şöyle anlatıyor : Ben arkadaşlarımla beraber bebeklerimle oynardım. O sırada Peyganber (s.a.v) gelirdi. Onu görünce arkadaşlarım kaçışırlardı. Fakat Peygamber (s.a.v) onları ben onlarla beraber olmak istediğim için geri getirirdi. Bazen onlar kaçmaya fırsat bulamadan: "Olduğunuz yerde kalın" derdi. Çocukları sevdiği ve kızlarıyla oynamaya alışık olduğu için bazen onlara katılıp oyun oynardı. Oyuncakların ve bebeklerin bir çok rolleri vardı. Aişe (r.a.) şöyle diyor: Bir gün ben oyuncaklarımla oynarken Peygamber (s.a.v) içeri girdi ve : "Ey Aişe bu hangi oyun ?" dedi. Ben "Süleyman'ın atları" dedim. O da bana güldü. Fakat bazen geldiğinde onları rahatsız etmemek için cübbesine bürünür beklerdi."

Yukardaki tanım ve mevcut durum ışığında muhammed'de pedofili dersek yalan mı olur? ya da bunun küfür, hakaret içeren yanı nerdedir? bütün bunların cevabını herkes biliyor.. gün ışığında saklanbaç oynamayalım beyler... bırakın bu işleri

alın bu kapakta iktidar yalaması hödükler için

(bkz: pedofili muhammed)

edit: bkz. ile verdiğim başlık araplarca silindi. siz yine de dediğimi unutmayın. herif düpedüz pedofili.
güncel Önemli Başlıklar