bugün

sadece birincinin kazandığı ve diğerlerinin havayı aldığı her yarışmada doğru olan önerme. fakat bu durumda ister birinci, ister sonuncu kaybeden olunsun durum değişmemektedir. bu mantık çerçevesinde kaybedenlerin sonunculukta eşitlendiği önermesine de ulaşılabilir.
evet sayın seyicileee ağır siklet bok şampiyonas finalinde çok ilginç olaylar yaşanıyor. az önce 140 kilo çeken dev adam abbas gürbüz rakibine ana avrat küfrettiği ve tekme tokat giriştiği için diskalifiye edildi ve ikinci oldu. şimdi arkadaşımız oytunç lümpen kendisiyle bir röportaj yapacak. oytunç???

o : abbas bey merhaba maç hakkında yorumlarınızı alabilir miyiz?

a : höyynk höyynk...mına goddumunun...höyynk...hırrsss...

o : evet abbas bey neticede ikinciysen birinci kaybedensin değil mi?

a : höö?

o : yani ikinci oldunuz ya onun için diyorum..

a : la nnnnnee diyon laaa seeğğğnn..

sağ kroşe : çotaaaaaaaaa...

1 saat sonra :

evet sayın seyicileee oytunç lümpen kaldırıldığı hastanede yaşam savaşı verirken abbas gürbüzün neden oytunç'a saldırıldığı halen açıklığa kavuşmuş değil. şimdi hava durumu için berk meteor'a bağlanıyoruz. berk??
"zaten birinciliği son anda kaçırmışım ikinci olmuşum, daha loplarımın arasından akan ter durmamış, sinirler cura teli gibi, asabiyet had safhada...tam da bu şekil bir motivasyona ihtiyaç duyuyordum ulu kişi...iyiki söyledin bana şimdi bunu...kan yaptı bende...şimdi senden son ricam ben gelene kadar orda beklemen hayat gurusu...gıprama geliyom..." şeklinde cevap dönülesi gereksiz tespitimsi.
başarmışların ardından başarıya en yakın kişidir
"önemli olan yarışmaktır" tümcesini çürüten,ocağına incir ağacı diken önerme.
birinciliği kaybetmiş kişinin kendi avutmak için buldugu farklı bir birinciliktir.
ikinciliğin başarı olamayacağını ve en acı kaybedenin sen olduğunu ifade eden realite
en büyük kaybedenin durumunu niteleyen önerme.
ör: türkiye ab ye giremedi.En büyük kaybedeb ab.zikerim ab yi ben yoluma bakarım.