bugün

her sabah işyerime giderken, bir kat yukarı çıkıp asansöre biniyorum.

o nasıl bir mimardır ki, yaptığı binaya asansör koymayı akıl ediyor ama asansöre binebilmek için apartman sakinlerini bir kar yukarıya çıkartıyor.

o nası bi mimardır biliyor musun? o pezevengin biridir lan basbayağı! onun ki işgüzarlıktır, lavukluktur..

hiç tanımadığım bi adama kaydırmanın rahatlığı ve sosyal bir yaraya parmak basmanın güveniyle konuya giriyorum lan!

abicim lüküüüüs bi yapıya girdim, binanın bir asansörü var yemin ediyorum benim evimden konforlu. bilmem kaç kat var binada, zeminden başlıyorsun, cuuk diye 13. kattasın. göz açıp kapatana kadar dünyanın katını çıkmışsın. ne güzel bir şey lan! her şeye eyvallah ama o ineceğin kata grldiğinde ani bir durması var ki o asansörün, içim dışıma çıkıyor. ey asansör firması! sen ne demeye benim mide sağlığımla, ruh hassasiyetimle, baş dönmemle oynuyorsun? 2 dakkada çıkacağam yere, 30 saniyede çıktım diye sağlığıma tecavüz hakkını nereden buluyorsun!

çalıştığım yerdeki asansöre dönelim! 3 senedir gelip gidiyorum buraya. apartmanda bi aile var home-ofis olarak kullanıyorlar daireyi. o dairenin bi çocuğu var arkadaş, ki o çocuk büyüynce büyük ihtimalle amerikan güreşi yapacak , asansörün belasını sikiyor. herif her gün hiç yoktan-canı sıkıldıkça iki kat iner üç kat çıkar. çocuk, bildiğin yaşam tarzı bellemiş bunu. mına koyim çocuktan fırsat bulabilirsek asansör kullanıyoruz apartman olarak. çocuk öyle pis, çirkin bir çocuk. yöneticiyi bile sindirmiş göt.

asansör de kağnı gibi lan. konya da tramvay kullananlar varsa bilirler, o tramvayı hafif tempoda koşarak geçebilirsin arkadaş. aha bizim asansör de aynı mantığın ürünü. geç olsun güç olmasın mantalitesi.

ideal asansör hızıyla daha tanışamadım emmi! ömründe bi kez olsun kullanan varsa bi alo desin zevk için kullanacam o asansörü!

edit: acilin ben maxfaktor uzmaniyimın uyarısı sonucu yazıdaki "müteahhit"ler, mimar olarak düzeltilmiştir.
kesinlikle 6 katlı binadaki 6.kattaki odaya çıkarken binilen 3 kişilik bir asansörün sıkış tıkış ortamında, o 6 katı 3 dakikada çıkarkenki hızı gibi olmamalıdır. ya da büyük otellerdeki asansörlerinki gibi asansörün kalkış ve duruş anında sanki kafanızın üstünde biri bastırıyormuş hissi verecek kadar garip bi hıza da sahip olmamalıdır. velhasılı kelam demek isterim ki asansör şeytan icadıdır binmeyin kalıyo ara katta stres basıyo insana! her türlüsü bi garip. adam gibi merdiven çık kilo verirsin hem.