bugün

abd' nin uşaklığını yapmak, ortadoğu projesine katkıda bulunmak amacıyla tüm ortadoğu ülkeleriyle zıtlaşan türkiye' nin, pkk' nın elini çok rahatlatması durumudur.

sahibiniz abd gelsin kürecik' e füze kalkanı yapsın, iran da sana bir şey demesin öyle mi? adamları tehdit ediyorsun lan resmen. sonra aynı ırak' taki gibi özgürlük ayaklarına suriye halkını kışkırtan amerika, bunun artistliğini yapan sensin. abd' ye suriye' nin siki yetmez. ama sen onların oyuncağı olarak, hemen suriye' nin dibindesin, bize yeter sikleri. şöyle yeter;

pjak ve pkk ile sürekli mücadele eden iran, türkiye' nin bu dışişleri politikaları üzerine artık pkk ile uğraşmıyor. hatta sınıra yakın yerdeki karakolda bulunmalarına izin vererek, kamplarına dokunmayarak onları destekliyor. evet bizim için kötü, ama ben olsam ben de aynını yapardım.

sonra suriye sınırı var. içişleri karışık olan suriye yönetimi pkk' ya dokunmaz haliyle. ama sürekli zıtlaşıp çok net şekilde karşısında durduğun, muhaliflerini kendi evladın gibi desteklediğin suriye yönetimi de pkk' ya destek veriyor. ayrıca sırf yönetim değil, muhaliflerin de içinde barınan bir ton terörist var. ben milliyetçi biriyim, elbette hiç hoşuma gitmiyor bunlar. ama ben suriye yönetiminin yerinde olsam, ben de aynısını yapardım. sen abd' nin uşaklığını yapmak uğruna komşularınla savaş sınırına gel, onlar da pkk' ya izin vermesinler öyle mi? oldu. artan terör eylemlerinin sorumlusu da bu uşaklardır işte.