bugün

eskilerin ''kuzenim yazmış yeaa'' kafasının eseridir.

ben indirmedim, büyülenmiştim ondan oldu der bir sıkıntı olursa. *
Kurani kerimde felak suresinin 5'inci ayetinin tefsirinde açıklanan durumdur.

5- Bir de hased(inin gereğini yapıp onu belli) ettiği zaman, haset eden kişinin şerrinden de!” (Zira hasedini içinde gizleyenin zararı ancak kendisine dokunacağından, haset edilen kişinin bundan sığınması gerekmez.)

Birçok sahabiden rivayet edildiğine göre; Yahudilerden Lebid ibni A’sam isimli bir adam Rasülullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)in mübarek başının saçlarından ve tarak dişlerinden bir kısmını ele geçirerek, Rasülullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)e sihir yaptı. Bu yüzden Rasülullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) birkaç gün hastalandı. Derken Cibril (Aleyhisselam) gelerek ona: “Yahudilerden bir adam sana büyü yapmak için, bazı iplere düğümler atıp falan kuyu içerisine bıraktı!” dedi. Bunun üzerine Rasülullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) Ali (Radıyallâhu anh)ı gönderdi. O, kuyunun içindeki bir kayayı kaldırdığında, Rasülullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)in tarağına takılan bazı saçlarını ve tarak dişlerini onun altında buldu ki, üzerlerine iğne ile onbir düğüm atılmıştı. Onları alıp Rasülullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)e getirdiğinde, Cibril (Aleyhisselam)da toplamı onbir ayet-i kerime olan bu iki sure-i celileyle (felak ve nas süreleri) geldi ve onları Rasülullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)e okuyup üfledi. Böylece her bir âyeti okuduğunda bir düğüm çözülüyor ve Rasülullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bir hafiflik hissediyordu. Sonunda tüm düğümler çözülünce, Rasülullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) bağlardan çözülmüş gibi rahatladı.