bugün

bir hoşlanılan kız başlığı daha dır. hoşlanılan kızın abi tarafından alıkonmasıdır. abinin üstünlüğünü bir kere daha kanıtlar efendim. bünyede ağır eziklik uyandırır. kimi zamanda 'olsun yabancıya gitmedi' denilir. fakat ne olursa olsun hata dair iç burkan detaylardan biridir. yazıktır.

gel gelelm olaya. olay 2008 senesinde şilenin küçük yazlık bölgelirinden ağvada da geçer. velhasılıkelam ozan ve çekirdek ailesi yazın ağvaya gitmeye karar verirler. istanbuldan yaklaşık 140 km yol giderler. yol kenarında biber ve domates gibi meyze sebze satan vatandaşlardan aldıkları ürünlerle bagajı doldururlar. eve vardıklarında ne kadar dolandırıcı insnalar olduğunu bir kere daha anlarlar. bir akrabaların olan yazlığın site nöbetcisi tarafından almancılara kiralandığını öğrenirler. mercedesi çekmişler güneşliyorlardır umursamazca. evin reisi hemen nöbetçiyi çağırır ve akrabalarını telefondan ararlar. nöbetçi göte gelmiştir. 'abi ben hemen halledicem' nidalarıyla gider almancıların evine buraları geçiyorum sonunda evlerine varırlar.

yerleştikten sonra abim 'hadi lan denize inelim bakalım karı kız varmı' dedi. benimde kafam birşeye takılmış denize yüriyene kadar üç tane sigara içmişim. dertli dertli çekiyorum. neyse indik sahile bir ıslandık falan zaten yol yorgunuyduk o günde pek kalabalık değildi deniz eve gitmeye kadar verdik.

bir kaç gün normal şekilde gidip geldik. üçüncü günden sonra alışmıştık artık ve onbeş günün böyle bitmeyeciğini düşümüştük artık bir şeyler yapmanın zamanıydı. derken bir şey fark ettik. bi kaç bina yankınımızda abla kardeş iki kız vardı. sıkılmışlardı hallerinden belliydi. bir gün abi babadan arabayı almış marketten bir şey almak için yollara düşmüştük. alışverişlerini yaparken o abla kardeşi gördük ve işe koyuduk. ben elime iki tane domatesi aldım ve kızların yanına gidip ' acaba hangisini alsam' diyip o karşı konulmaz gülüşümü yaptım.*. hanım kızlarımız gülümsedi ve 'sen bizim evin orda oturan çocuk değilmisin 'dedi. dedimki ta kendisiyim. neyse alışverişimizi bitirdik muhabbet ede ede. marketten çıktık o sırada abimden anahtarı aldım kızlara artislik yapıcamya. neyse evlerine bıraktım bunları. fakat arabada bir şeyfark ettim. küçük olan kızın * gözleri inanıılmaz güzeldi. eve giderken kardeşine sulanma o benim dedim abime. oda 'ne yaparsan yap amk ben ilgilenmiyorum' gibisinden bir şey dedi. artık ikiside benim olabilirdi.

o gece ismini hatırlamadığım sikimsonik bir şarkıcının konseri vardır. arabayı konserin yakınlarına bir yerlere çektik ve biralarımızı yudumluyordum. derken bizimkiler geldi. arka koltuga oturup bira varmı dediler. olmazmı diyip son kalan biralarımızı onlara verdik. ablası dediki 'arabanın içi sıkıyo. sahide oturamlım'. bize uyar tabi. neyse indik sahile. muhabbeti ben götürüyorum resmen abimin ağzını bıçak açmıyo. benimde ağzım susmuyo güldürüyorum, güldürürken düşündürüyorum, güldürürken hüzünledirip kahkaha attırıyorum. neyse bir baktıkki saat gecenin 2 si olmuş. o gece abla kardeş ikiside gözlerimin içine bakıyordu. bende ablalı kardeşli yazıyorum.

ertesi gün için sözleştik indik sahile. gitmemize üç gün kalmış. yüzüyoruz falan işte ben bunları batırıyorum sırtıma alıp deve güreşi falan yapıyoruz. abi yine sahilde oturmuş bira içiyo. o gün ablası telefonumu istedi canıma binnet dedim verdim. akşam bir yeni mesaj. 'ozan sana birşey söylemem gerekiyo'. söyle dedim içinde kalmasın. ikinci mesak ise beni hayattan soğuttu. 'abinin numarasını verirmisin?' onunda o sıra telefonu yoktu. verdim teli abime ben yattım tabi. fakat aklıma takılmıştı. su içmek için kalktığımda abim yatakta yoktu. saaat 1,5 civarı. kalktım indim sahile. bi baktım baş başa oturuyolar. neyse dedim bende kardeşini ayarlarım. ulan neyi ayarlıyosun zaten iki gün sonra gidiceksin. neyse kardeşiyle baş başa kaldık bi gün buna yakınlaşıyorum falan. gözlerinin içine bakıyorum. bana demezmi abinden hoşlandım ben. isyan ettiğim andır işte. ulan sanki ben size o kadar bira ısmarlarmamışım gibi. kalktım geldim eve. o günde annemler evde yok tabi. açtım bi tane bira içiyorum. kız umrumda değil sonuçta bi kaç gün takılmak için uğraştım ama ezikliğime içiyorum. derken abim kızın telinden aradı beni' annemler gelmedi dimi lan? ' dedi . yok dedim gelmediler. 'tamam geliyorum' dedi kapattı. baktım kızla geldiler. bide bana utanmadan 'sen al arabayı biraz dolaş bakiyim'.

tabi o gece nası fanteziiler yaptılar bilmiyorum ama ben göte gelmiştim tabi. istanbula döndüğümüzde de yaklaşık 1 ay falan görüştüler. ablasıyla kardeşin arası falan bozulmuş. sıkıntılı bi durum işte.

ve o zaman aladımki bir kızı etkilemek için fazla konuşmayacaksın. hatta hiç konuşmayacaksın gözlerinde anlatacaksın herşeyi.

buda böyle bir anımdır.