bugün

Gittiğiniz yerde hoş karşılanıyorsanız duyacağınız kelimedir.
Bazı apartman paspaslarının önünde yazılıdır arkadasındada hoşçakalın yazar genelde.
yanına ''sefalar getirdiniz'' eklendiğinde daha bi hoş olan karşılama kalıbıdır. Ayrıca telaffuz bakımından rusçaya göre (dabro pajalavat) daha naziktir. Ayrı yazılması gerekir, fakat sürekli birleşik yazılarak süregelmiş ve öyle de devam etmektedir.
son zamanlarda karşılığı, hoş bulduk değil, hoş gördük şeklinde cevaplanan söz..
Beynimizde otomatikman söyleme getirilen sözlerden biridir. Sevmediğimiz birine bile hoş geldin(iz) diyebiliyoruz, tabii bu Neden geldin?? de olabilir ya da hayırdır? yahut 'la sen hayırdır?' gibi. bunun dışında -naber sorusuna verilen -iyidir senden naber cevabı da otomatiktir. Tabii tüm bunların dışında 'hoş geldiniz'i duymak kişiyi hoşnut eder.. 'rahatsız ediyorum' endişesini azaltır.
ingilizce de hoşbulduk diye karşılığı olmayan bir kelimedir.
sokak edebiyatında, arkadaşlar arasında muhabbet edilirken anlatıcının betimlesini abartılı bulan kişinin 'yeter be kardeşim' anlamında da kullandığı ifadedir aynı zamanda. Bizim buralarda böyle en azından
Hoş bir zarftır gelmek fiildir. Hoş; güzel, iyi, mis anlamlarına gelir. Türkçe bir kelimedir ve karşılama da yeni gelene söylenir. Bize hoş geldin diyene hoş bulduk deriz
sözlüğe ilk üye olduğumda çıkan başlık. (aslen güzel bir duyguydu amk.)
Ne demek hoşgeldiniz. Günümüz popüleritesinde yerine kaybetmekte olan gereksiz bir karşılama fantezisidir. hiç te gerek yoktur.
Hosbulduk. Sicak oldu sanki burasi biraz
hep buralarda karşılaşmak güzel vakitler geçirmek dileğiyle.
Hos geldin niye bos geldin ? cumlesinde ilk iki kelimeyi soyleyip devamini getiremedigim karsimalama seysi.
hazırda varsa bi çay içerim..yaşasın eski forum günleri. benim için facebook twitır bugün itibarı ile bitmiştir, artık buralardayım
gittiğiniz yerin kapısında sizi güler yüzle ve bu kelimeyi söyleyerek karşıladıklarında mutlu olmanızı sağlayan kelime ''hoş geldiniz''
Îçtenlikle söylendiğine inanmadığım kelimedir.
"Hoş geldin" belki gerçekten hoş geldin belki boş geldin
yapmacık söylendiği zaman hiçbir anlamı olmayan cümledir.
Sözlüğe yeni gelen yazarlar için karşılama cümlesidir.
Sözlüğe yeni kayıtta karşılaşılan cümle. Hoşbulduk sözlük.
ben, bizzat ve bizatihi ve de şahsen kendim olarak herzlich willkommen yapmışımdır...
eğer bir macır tanıdığınıza misafirliğe gidiyorsanız ''uşgeldiiz'' gibi güldürücü ve tatlı bir kelime duyabilirsiniz.
hoş geldin kadar samimi olmayan cümle. diye bitirecektim ki 38 karakter olduğunu son anda fark edip daha uyarı çıkmadan uzattım...
bağzı zamanlar dudakları kıpırtadmadan da söylenir.
Hiç olmadık zamanda eve gelen misafire en yapay duygularla söylenen karşılama sözü.
güncel Önemli Başlıklar