bugün

aklınca ters köşe yapmış hocadır. yahu anlamıyorum arkadaş, bizi bırakınca orgazm mı oluyorsun?
tamam yaşın olmuş 55, sikin kalkmıyor lakin ne zevk alıyorsun kardeşim.

bu nasıl bir ruh halidir ulan, kaçtır aynısını yapıyorsunuz.

ders devre analizi
hoca derste thevenin eşdeğerini anlatıyor. norton falan...
bir gerilim kaynağı koyuyor, bir akım kaynağı.
birini yok edince çatırt diye sonucu buluyorsun.

ulannn, ne kolay!

sınava bir giriyorsun 5 gerilim kaynağı 15 akım, ulan ben hiç birden fazlasını çözmedim ki...
beni bırak sen hocasın sen derste birden fazlası olunca ne yapacağımızı çözmedin. yani gerilim kaynakları birbirini götürürmüş akım kaynakları aynı yönlü olunca toplanırmış falan, hak getire...

insanız ulan biz, yeter amına koyim!

az önce yine bir dersin sınavına girdik.
2 gündür ne sorsa yapacak düzeyde çalışmıştım. çünkü 5 saatlik ders, hoca kafa sikiyor. bir daha girmemek için it gibi çalıştım. 11 ders alıyorum sadece bu dersi geçmek için çalıştım çünkü tahammülüm yok arkadaş. son senem, okulum bitmiyor falan ama siktir et, bu dersi geçmem gerekiyor.

hoca yine hiç örneğini dahi çözmediği bir şekilde soru sormuş. derste hep tamsayı çıkan değerler sınavda virgüllü çıkıyor. iyi de kardeşim virgüllü olunca ne yapçağımızı 5. dersin sonunda 10 saniye içerisinde söylediysen ben bunu nasıl aklımda tutayım lan. zaten kafa kalmıyor.

ve sınav salonundaki hocaya..

g - gozgozgoztepe h - hoca

g- hocam 2. soru çok garip değil mi, kesirli çıkıyor.
h- evet.
g- hocam hiç böyle bir şey işlemedik biz, ben kitaptaki tüm örnekleri tek tek yaptım böyle bir şeyle karşılaşmadım.
h- olur öyle...

olur öyle dedi lan, karizmaya bak...

birazdan yanıma geldi

h - hangi soru
g - 2. soru hocam, ben böyle bir şey hayatımda görmedim.
h- seneye görürsün

sınavı bitirip gözetmen hocaya doğru bırakıyorum iki kağıdı...
iki kağıt olunca haliyle birbirine iliştirmenizi istiyorlar.

- hişşş, onları katla öyle ver
+ bizim memlekette itleri hiş diye çağırırlar. iki kağıtta da adım yazıyor hoca kaybetmez.
- onları katla
+ kağıtlarda katlayınız yazmıyordu, sorularda da keza...
- adın yazıyordu değil mi ( görürsün sen, seneye dersime gireceksin ne de olsa bakışı )
+ ( seni de dersini de bakışı )

velhasıl kelam, türkiye'de öğrenci olmak zordur kardeşim. bir şey üretmediğiniz halde bu kadar da kasarsınız ya işte o kötüdür. boşta dönen motor gibi...
egosunu ancak öğrencilerle tatmin edebilen hocadır.