bugün

10 sene içinde şu ana kadar kredi kartım ve hesap kartımdan 1000 tl'nin üstünde para almış bu xxx adlı banka. geri almak için işlemleri başlatacağım kuzenimin bu mücadelesinde ki başarıyı gördükten sonra. 4 kişilik ailesi ile birlikte 4300 tl toplamda hesaplarına geri yattı. evet yatmış değil. mış değil. yattı biliyorum. herkes hakkını alsın kardeşim lütfen.
Sadece hesap işletim ücreti değil kredi dosya masrafları da geri alınabilmektedir. Yapılması gereken en yakınınızdaki Kaymakamlığa gidip tüketici hakları hakem heyeti başkanlığına başvurmaktır. Gitmeden önce dekontların ve kimliğin 2 şer adet fotokopisi götürünüz. Bankanız dekontlardan masraf isteyebilir bunu da istenen miktara ekleyebilirsiniz işlem tamamlandıktan sonra yazılan adrese 6 ay ile 1 sene için iadeli taahhütlü zarf gelecek bununla birlikte bankanıza gidebilir 2 hafta içinde tahsilatınızı yapabilirsiniz.
geçen sene hakem heyeti yoluyla değil icrayla aldım hakem heyetinin dosya masrafını kararını götürdüğümde yüzünüze bakmayan banka tıpış tıpış verdi ,parayı bazı bankalar öderken bazıları ödemiyor o yüzden hakem heyeti kararıyla icraya vermenizi öneririm bankaya para yatırtıyorlar ama sonunda o para da size geri ödeniyor.
ileride ne olur bilemem ama şu günler bankaların sizden haksız olarak aldığı paraları tahsil edebilmenin en güzel ve en kolay zamanlarıdır. tüketici sorunları hakem heyetine bir adet dilekçe yaz. yanında da kolaylık olması açısından bir adet yargıtay kararı ekle. yargıtayın bir çok kararı mevcut bankaların tüketiciden çeşitli isimlerle talep ettikleri paralarla ilgili. 10 yıllık zamanaşımı var zaten. bu bankaların bahaneleri bitmez ama göz göre göre paramızı da kaptırmayalım alma imkanı varken.