bugün

üzerinde nazar boncuğu taşıyan, yıllar sonra bulduğu sevgilisini önce kırk beş saniye içinde herkese duyuran, sonra da tüm insanlar ve hayvanlar alemini sevgilisine aşık zanneden zorunlu ortak yaşama alanına dahil kız arkadaşlardır. genellikle yurtlarda, okullarda, işyerlerinde yaşar bu canlı türü.

(aşağıdaki iki diyalog yaşanmış bir olaydan kesittir -gerçek kesit dedikleri-)

- geçen ne oldu, mustafa beni yurdun kapısının önüne kadar bırakmıştı. merve de merdivenlerden iniyordu. inerken de mustafa' nın gözlerinin içine nasıl bakıyor ama, görmen lazımdı. ben yanından geçerken resmen yana çekildim, üstüne düşecekti kız görmeliydin. sonra odada da diyor ki, bence mustafa seni çok üzer bak, seni kullanır. nasıl hınçlanmış, nasıl kıskanç, nasıl kinli. kız bu yuva da yıkar. allahım nazarlardan saklasın sevdamızı.

-kafede oturuyorduk. mustafa' nın halasının kızı geldi. ben de beyaz badimi giymiştim, saçlarımı da düzleştirmiştim ya önceki geceden makineyle. çatladı tabi bu. ama görmen lazımdı. daha ikinci dakikada dedi ki: 'sizin daha okulunuz bitmeden öyle şeyler düşünmeyin bence, halam çok otoriterdir, çok katı, çok disiplindir' resmen kıskanıyor bizi, tertemiz aşkımızı. resmen. kendi bulamamış ya? ay hiç anlamıyorum ben böyle insanları. hep duamdır, allah inşallah herkese benimkisi gibi saf, tertemiz, parıl parıl, yakışıklı mı yakışıklı bir hayat arkadaşı versin. neden bu kadar kıskançlar, ne istiyorlar bizden anlamıyorum. allahım sen koru bizi yarabbi!

evet canım, resmen kıskanıyoruz seni. şahsım, dün gece resmen üç buçuk kere biyolojik olarak tüm hücrelerimle ortadan ikiye yarıldım. tanıdık tanımadık hepimiz mustafa' ya aşığız. ameliyatla ayakta duruyoruz. tillahi şu anda da bi kolumda serumla yazıyorum bu yazdıklarımı. teallahım
kendini çok beğenmiş bir nonoştur maalesef .
jimi hendrix'in o güzel parçası manic depression'ı armağan etmek istediğim mal kızdır. pis manik depresif seni.
aynı zamanda çok düzgün yürüttüğü ilişkisi haricinde sizin haberiniz olmadan erkek arkadaşınızla görüşüp sizin aranızdaki buzları eritmek gibi çok saf niyetleri varmış gibi görünmeye çalışarak aslında sizin ilişkinizi bozma hayallerinde olan aklıevvel örneğidir. bu tipler genelde her üniv. de, her sülalede, her işyerinde, her mahallede en az 1 adet bulunur. eliöpülesi kıçıdövülesidir. her nedense bizden önce evlenir düzen kurarlar, sürekli bir gerilim ve koruma kalkanı psikolojisi altındadırlar..
bunların evrim geçirmiş hali, yani evlenmiş hali ise evlere şenliktir. siz evinize büyük temizlik yaptığınız zaman size oturmaya gelesi tutar, kocanızla başbaşa geçireceğiniz pazar gününe allem kallem bir kahvaltı denk getirirler, her şeye nifak olurlar.
tüm bunlara rağmen hiçbirzaman toplum tarafından tam anlamıyla dışlanmazlar, çünkü her zaman kendilerini savunacak sebepleri vardır.
buldumcuk, paranoyak ve özgüven yoksunudur. ortama güzel kız gelince sevgilisine koala gibi yapışır.