bugün

biliyorum önemli bir karar çıktı o yüzden önce otur bi soluklan yazar, derin bir nefes al, sakinleştirici müziğini aç, dik otur ve sakin bir şekilde yazılanları oku.

baktım söylemek istediğime yakın bir başlık var mı diye bulamadım. oysaki bu ülkede her kesimde bu anlatacağım hastalığa yakalanmış insanlar var.

bu hastalık, en ufak bir ayrıntıdan bir insanı şucu bucu diye adlandırarak, kalıplara sokma, kin besleme yada sempati kazanma durumudur.

evet, ideolojiler ayrıntılarda gizlidir ama hiçbir zaman bir insanın ideolojisi gibi önemli bir konuda ayrıntılardan kesin hüküm verilemez. verilmemelidir. ahlaki değildir.

sözün özü, eğer ki bu yazdıklarımdan benim ideolojimi anladığını düşünüyorsan, maalesef bu hastalığa yakalanmışsın demektir. *
insanlar adeta birbirlerinden nefret etmek için, yazılanlardan bir ideoloji kolluyormuşcasına ayrıntılara dikkat etme olayıdır. özgürlüğün malesef memleketimizin parlak insanlarında dahi tam yaşanamadığı durumdur. ideolojiyi ister sev ister sevme ama saygı duy! eksi ver ne olcak * ama kufrederek tahrık etme *
psikanalizmin solculukla soluk soluğa yaşanması.