bugün

bir yere oturulduğunda, etrafta ailesi tarafından başıboş bırakılan 6 yaş ve altı çocukların ilgi odağı olma durumudur. arkadaşlarınızla oturmuş konuşuyor olursunuz tam ağzınızda bir laf varken, yan taraflarda bir silüetin size sürekli baktığını hissedersiniz ve tataa küçücük boylu iki küçük göz sizi yiyecekmiş gibi süzmektedir. nereye giderseniz hayatın aynı muamelesiyle karşılaşırsınız. yemek yerken bi tanesi gelip, kılını kıpırdatmadan sizi izler. lan hiç mi yemek yiyen adam görmedin? lokmalar boğazınıza dizilir. ters bir bakış atarsınız gitmez, sevimli bakarsanız bir adım yaklaşır, gülümserseniz iki adım yaklaşıp elindeki dondurmasını yalayıp bakmaya devam eder. bu sırada yemek zaten mundar olmuştur. hayır iki lokma teklif etseniz, bu sefer annesi babası "ayol çocuğumu zehirliyorlar" diye üzerinize zıplar. dumandan rahatsız olup gider diye sigara yakarsınız, bu sefer de merak edip iyice bakmaya başlar, özendirici duruma düşersiniz. bi sahip olun aileler çocuğunuza, reklammıyız biz?
bir araştırmaya göre çocukların dikkatini güzel kişiler çekermiş. artık çocukların karşısına scarlett johansson'ı angelina'yı falan çıkarıp mı yaptılar bu araştırmayı bilemiyorum ama çıkan sonuç buymuş.öyle işte paylaşmak istedim.
sadece bana olduğunu sandığım bir başkasının da aynı dertten muzdarip olduğunu görünce rahatladığım durum. ana-babasını bırakıp benimle gelen, hop diye kucağıma atlayan, durmadan sarılan tipler vardır. ayrıca çocuklar tarafından her yerde izlenmek belli bir noktadan sonra ürkünç olmaktadır. *
(bkz: seyyar dondurmacı) *

(bkz: pamuk helvacı) bu da seyyar tabi.

(bkz: simitçi)

(bkz: kahveci)*

(bkz: gazozcu)

gibi mesleklerin birini icradan kaynaklı durumdur.