bugün

madem bi' kere geldik dünyaya, sağlık sorunları haricinde aşırı kilo alarak öyle götü göbeği salmanın; türk kası adı altında balkon yapmanın; sudan, sabundan, diş fırçasından, diş macunundan korkmanın alemi yok. zor değil temiz ve bakımlı olmak. yağlı, unlu, tuzlu şeyleri azalt, biraz hareket spor yaparak fit kal, sigarayı bırak, bırakamasan da azalt ve iki katı temiz ol, güzel kok. dişlerini 2 değil 4 fırçala. parfüm şişesini de boca etmeye gerek yok, erkek için traş losyonu, kadın için hafif bi koku yeterli. velhasıl bunları kendi için yapmalı insan. karşı cinse güzel, çekici ve hoş görüneyim diye değil. sonra o karşı cinsle evlenirseniz ve "aman evlendim zaten, kime ne güzel/yakışıklı görüncem" diye kendini koyverirsen ki büyük ihtimal öyle olur, sonunda evlendiğin kişi "ben bunla mı evlendim ya?" der. kendine bakan insan her daim temiz ve bakımlı olur. insan kendine değer verdiği için, kendine saygı duyduğu için bakımlı olmalı. her gün kuaförden çıkmış gibi olmaya gerek yok. elegan olmak kafi. yeterki kendin için yap yapacağını, karşı cins seni beğensin ya da hemcinslerin seni kıskansın diye değil.