bugün

edinilmesi gereken hoş bir alışkanlık.

her gün yarım saat kitap okunacak. bu kadar. dergi falan da olur. yeter ki okunsun.

hem fiyakalı da olur.
-- boş zamanlarında ne yaparsın?
-- her gün yarım saat kitap okurum.
Yapılabilicek en yararlı aktivite olacagına ınanıyorum. insanlar bildikleri kelimeler kadar dusunebiliyorlarmıs . Son katıldıgım konferansta ogrendım .
masa başı iş yapanlar için; çaktırmadan yapıldığında hem kafa dağılır hemde haftanın 5 yada 6 günü çalıştığımızı düşünürsek epey bir kitap okunur.
Kolay, yararlı ancak bilgisayar televizyon futboll ve en önemlisi de sevgililer varken imkansızlaşan alışkanlık.
(bkz: yarım saat mi)
(bkz: dilenciye de bi sadaka verin bari)
eğer hiç kitap okumayan bir insansanız* yarım saatle başlarım diye hiç kendinizi kandırmayın, adam gibi oturup okuyun işte bir iki saat. 21.günden sonra bağımlılık yapmış olduğunu farkedersiniz..
naparsanız yapın ama okuyun..
toplumda cümle kurabilen insan kalmadı artık be..
yarım saat kitap okumak için fazlasıyla azdır.
tabi bunu okumayanlar da var o ayrı...
1-2 saat kitap okumak daha yararlıdır.
Kısa sürede konuşmalarınızın değişikliğini kendiniz bile farkedeceksiniz.
ayrıca, hayal gücünüz ve bilgi hazneniz de gelişir.
Avrupa da her insan gunde en az 7 sayfa okuyormus ama hergun.
Turkiye de bu sayının artması ile ulkenın kalkınacagına dahi inanıyorum. Siyaset adamlarımız ıcınde hayatında 1 tane kitap bitirmiş olanlar dahi yok .
hakikaten yarım saat ne lan. okuyorum dememek lazım bir yerde.
--- kitap okuyor musun?
+ kaçar mı ya.
--- hmm ne kadar vakit ayırırsın?
+ her gün yarım saat.
--- ıslatıp ıslatıp dövün bunu.

sonuç olarak yarım saat çok azdır, gidin bir yerde dayak yiyin aklınız başınıza gelsin.
yarım saatten daha fazla yapılması gereken eylemdir.
şuanda öğrenim gördügüm sınıfta dahil olmak üzere ülkemizde hayatlarında 1 kitap bile okumamış insanlar var.
bunun sonucunda zayıf kelime dağarcıgı,bilgisizlik,sabit fikirler...
unutulan birşey var.oda heryeni kitabın yeni bir hayat olduğu.
bu alışkanlık, kitap okumamayla hava atan şahıslara empoze edilmelidir. zira okumamakta ısrar ederlerse ansiklopediyle dövülebilir.
(bkz: kitap okumamakla övünenleri ansiklopediyle dövmek)
Hiç kitap okumamış birisi için çok fazla, sürekli okuyan içinse oldukça az bir süredir.
Gel gelelim okumaktan hoşlanmayanlar için şiddetle önerilen ve yapılması şart bir eylemdir. Yarım saat bilgilenmek ve ufuk genişletmek için bir başlangıç sayılabilir. Fakat az bu süre az..
Elimde olsa herkese tavsiye ederim.
Herkesin kendi kararı kendi düşüncesi saygım var ama, bana bir şans verseler ve deseler ki "tüm dünyaya bir tavsiye vermek ister misiniz?" diye, söyleyeceğim tek şey "kitap okumak" olurdu.
Kitap alacak parayı bulamayan bu kadar genç varken, biraz zor .