bugün

teistlerin kelime oyunudur. bilim bu yüzden nesnel zaten. bilimde şöyle bir cümle göremezsiniz: huşu içinde döktürüyordu atomları hüzünlü molekül.

ama dinde mecaz anlamalar vardır, aslında bu mecaz anlamın ötesinde sembolik anlamdır.

şimdi ben bir kitap yazıyorum. orada bir sembolik isim kullanıyorum. bu isim gerçek anlamı dışında olduğu için, kendinin karşılığı olmuyor ve eğer kendinin karşılığı değilse o kendi dışında her şey olabilir.

dinlerin kıvırtma alanı burada başlıyor zaten, o sembolün gerçek anlamını bilmiyorsan, ona istediğini de.
tanrı tanımını açsana gerizekalı
herseye gücü yeten sonsuz demiyor muyuz genel olarak aq salagi tanrının yarattığı insanlar divan şiiri yazması normalde tanrının mecaz kullanmasi mi anormal.
görsel
tiramisu tarifi verilmiyor elbet ayette ancak çoğu nonteist, ayetin başını ve sonunu kestiğinde ayetin anlamı direkt kafanızı bozanı öldürün şekline geliyor. bunlar karikateist seviyesindeki ateistler elbet. kafirleri bulduğunuz yerde öldürün diyen ayeti kırp kes, sonrada lise seviyesindeki karikatürlerle " ayetin başını sonunu koyunca tiramisu tarifi veriyor heuhueheu" diye dalga geçmeye çalış.

cahilsin deyince de kızıyor, bozuluyorsunuz. ayetin bağlamı ,iniş sebebi vardır. o ayet bir savaş durumunda gelmiştir. haram aylar denilen aylar araya girince ,savaş durmuştur. ayet tam da bundan bahsediyor ; yani haram aylar bitince savaşa kaldığınız yerden devam edin diyor. kafanıza göre gidin öldürün demiyor. bir de şart koşuyor elbet kuran; onlar barışa yanaşırsa sen de yanaş.