bugün

bu akşam olandır.

yaklaşık 4 gündür cebimde 20 lira var. hangi cebime koysam karar veremiyordum bir sağ cebe yok lan buradan düşer, cüzdana ya yok burada terlerse yıpranır. montun cebi eşeğin siki derken tam 4 günü geçirdim o yirmi lirayla girmediği cebim kalmadı. yeşil yeşil hayatımın son 4 günüydü o. 4 gündür her sabah varlığını hissedip mutlu olduktan sonra bir anda bitecekmiş korkusuyla 4 gün geçirdim. hiç de harcamadım o parayı. evde yemek yaptım öteki çay ısmarladı derken gayet dirayetli bir şekilde sakladım. hem utandım kendimden, nasıl adamım lan ben, parayla oynardım eskiden şimdi para oynuyor benimle. hüzünlüydüm bu 4 gün herkesten nefret ediyordum çünkü 20 liram vardı. 20 lira lira yani 2 doları biraz geçiyor sonra burun buruna kapatıyorlar yarışı. kaç zamandır kendim sarıyorum tütünümü masrafsızım. lan aslında eskiden ayda 6 bin lira giderim olurdu da yine de para yetmezdi bana. şimdi 20 lirayla 4 gün yaşıyorum hesaplayınca bir ayda yaklaşık 180 lira civarı masrafım oluyor diyorum kendime. geçmişle bugünün uçurumundan atlıyorum da ölmüyorum. bugün annem 800 türkiş liras gönderdi bana morallerim bozuk sizlerden nefret ediyor olmamın sebebi sizler değilsiniz kendi çaresizliğimdir. hemen o parayı alıp yirmi kere saydım bir ara hepsini 20 lik yaptırmayı düşündüm sayması uzun sürer hem çok görünür diye sonra bu fikrimden hemen vazgeçtim hiç halim yok dışarı çıkmaya çünkü dedim kendime. akşam oldu böyle yata yata bir iki kitap kurcaladım derken bi duş alayım evi toplayayım. evi toplamadım siktir et dedim. duştan sonra götüm kalktı tabi aklıma düşüverdi bir şişe şarap, alayım dedim. koşarak daha duşun suyu damlarken üstümden soluğu migrsota aldım bir şişe şarabı gözümü kırpmadan alıverdim üstüne de yetmezmiş gibi bir paket de marlborro touch aquamına koyim aldım. eve geldim hızlı hızlı. pişman olana kadar en az iki kadeh içmem lazım diyordum. eve girdiğim gibi pişmanlığıma meydan okurcasına evin sessiz karanlığına kusura bakmayın ben buyum dedim. koltukların pek sikinde değil tabi bu durum. az önce gördüm masada duruyor kalan para. o yirmi lira da hala burada masada. fark ettim ki hemen götüm kalkmış. benden adam olmaz.