bugün

yüzde 13 oy alan bir parti 9.4 milyon türk vatandaşını temsil etmektedir ve bu partinin lideri şuan hapishanedir.

böyle bir ülkeye kimse yatırım yapmaz kimse kisura bakmasın, 30 yıldır almanyada yaşayan türkler anadilde egitim derken yüzlerce yildir bu topraklarda yaşayan türk vatandaşı kürtlerin anadilde egitim hakkını red etmek diğer bir yanlıştır.

türkiye bu kürt haklarını gözünü kapadıkça güçsüz bir devlet olarak kalacaktır. ne zaman kürtler ile barışırsak o zaman gelişmiş bir ülke olma konusunda bir adım atmış oluruz.

Edit: belçikada 3 dilde anadilde ögrenme hakkı vardır.

bulgaristanda 2 dilde anadilde egitim hakki vardir. ( bunlardan biri de türkce)

30 yildir ölen askerilerimizin intikamini aliyoruz ve daha çok askerimiz ölüyor.

biraz akli olan kürt türk savaşının sadece buyuk devletlerin isine geldigini gorur ama maalesef cok salagız.
2 seçim sonrası 4 milyon bile kalmayacağına eminim.

kürt konusuna gelirsek bir ülke resmi dilinde eğitim görür, burada yanlış bir şey yok.

o zaman ispanya'nın katalonya bölgesinde ispanyolca değilde katalanca öğretilmeli.
veya cezayir'de arapça değilde berberice öğretilmeli.
rusya'nın doğu kısımlarında rusca değilde yakutça öğretilmeli.
daha yazacak tonlarca örnek var...
Aponun heykelini dikmek isteyen adam isterse 90 milyon kişiyi temsil etsin. Yeri kodestir.
selahattin demirtaş adlı terörist yüzde 13 oy alan, 9 milyon vatandaşın oyunu alan bir parti başkanı olduğu için değil, bir terörist olduğu için içerde yalnız.
görsel

öncelikle bunu o solcu beyinlerinize bir sokun.

uludağ sözlük sizin terör örgütü güzellemesi yapacağınız bir yer değil.

"apo'nun heykelini dikeceğiz" diyen bir piçi hapse attık diye de bu ülkeye yatırım yapılmıyorsa zaten bırakın onlar yatırım yapmasınlar.

o yatırımcılarla ticaret falan yapılmaz...
Belçikada 3 dilde anadilde ögrenme hakkı vardır.

Bulgaristanda 2 dilde anadilde egitim hakki vardir. ( Bunlardan biri de türkce)

30 yildir ölen askerilerimizin intikamini aliyoruz ve daha çok askerimiz ölüyor.

Biraz akli olan kürt türk savaşının sadece buyuk devletlerin isine geldigini gorur ama maalesef cok salagız.
anadilde eğitim denen bir hak yoktur. anadili eğitim vardır. cahil solcu kafanız bunu neden almıyor ben anlamadım ama artık şunu anlayın.

tekrar edelim. anadili eğitim denen bir hak vardır. anadilde eğitim denen bir hak yoktur.
Neymiş neymiş?

Bulgaristan'da iki dilde "anadilde eğitim hakkı" varmışmış.

Belçika'da üç dilde "anadilde eğitim hakkı" varmışmış.

Ahahahah.

Olm siz geri zekalı mısınız aptal ouroboros çocukları?

Size bunu kim söylediyse ya da bu yalanı kim ortaya attıysa onun ben anasını avradını hunharca seveyim iyi mi?

Bulgaristan'da iki dilde "anadilde eğitim" hakkı yoktur.

Türkçe seçmeli ders olarak 'sözde' komünist "özde" faşist olan -tüm solcular gibi- Todor Jivkov'un tahtından indirilmesi sonucu müfredata girmiş, fakat sonrasında gelen her hükümette gizliden gizliye Türk düşmanı olduğu için Türkçe Öğretmenlerine kontenjan açılmamış, zaman içerisinde bu seçmeli ders bir şekilde insanlarımıza unutturulmuştur.

Sonrasında ise bu olay üzerine her gelen hükümetin yaptığı açıklama "Türkçe Öğretmeni" yok olmuştur.

Lakin Kırcaali gibi doğduğu kana ve ırka sonuna kadar bağlı Türklerin nüfusunun yoğun olduğu bölgelerde, hala az da olsa seçmeli ders olarak Türkçe dersini gören gençler vardır.

Bunun nedeni ise gerektiğinde bir araya gelip haklarını aramaya çalışmalarıdır.

Ha bu arada, Türkçe dersi görüyorlar görmelerine ama hala ne yazık ki 1994'ten kalma eski kitaplarla görüyorlar bu eğitimi.

Tek nedeni ise, hala basılmış ilk kitapların, Türkçe öğretmenlerine Bulgaristan'ın kontenjan açmaması sonucu çok az sayıda gencin bu dersi seçmeli ders olarak görmesi sonucu bir türlü bitmemesi.

Nereden biliyorum?

E eski sevgilim Bulgaristan Göçmeniydi.

Bayağı da gezdim, gördüm anlayacağınız.

Gelelim Belçika yalanına.

Bak şimdi evladım.

Bak şimdi küçüğüm.

Belçika nasıl kurulmuştur biliyor musun?

Bir gün Belçikalı bir arkadaşımla buluştum tatilde oradayken.

Adamın yüzüne dayanamayıp direkt olarak trende "Siz neden bir ülkesiniz lan?" diye sordum.

Millet bile tuhaf tuhaf bakakaldı.

Tabii bu hemen "Neden?" dedikten sonra tebessüm edip "Ben de bilmiyorum." dedi.

"işte neden ülkesiniz? Bunca ırkın o kadar miti var, mesela bizi kurt emzirmiş, kurttan gelmişiz, öteki ırklarda Chiron, Apollo, Zeus, Rama gibi tanrıları varmış falan filan da siz ne alaka? Çok saçma." dedim.

Düşündükten sonra "Aslında haklısın." demekten alıkoyamadı kendini.

Peki neden biliyor musun?

Çünkü bunlar bir tiyatro izliyor ve büyük bir çoğunluğu aristokratlardan oluşan bir kitle tahmin edersin ki.

O zaman da tiyatro izleyenler kültürlü kesimden çıkıyor yani anlayacağın.

Gerçi bu zamanda o da değişti otu boku tiyatro izliyor ama bunun olumsuz bir yanı yok her neyse.

Sonrasında bunlar tiyatro salonundan çıkarken "Kendi bayrağımız! Kendi ülkemiz!" diye bağırıyor aralarından biri.

Tabii bunu duyanlar bir deli kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış mantığında olmalılar ki bir anda izledikleri o tiyatro filminden de gaza gelip "Evet! Özgürlük!" diye bağırmaya başlıyorlar.

Zaman içerisinde de bu olaylar büyüyor ve tam da Fransız, Alman ve Flamanların yoğunlukta olduğu bir bölgede bağımsızlıklarını ilan ediyorlar.

Yani ülke zaten Fransız, Alman ve Flamanların oldukça yoğun olarak yaşadığı, bu üç medeniyetin ortasında kalan bir bölge coğrafi olarak.

işte bu yüzden saygıdeğer ouroboros çocukları, bu yüzden üç dilde eğitim hakkı var Belçika'da.

Çünkü ülkenin %50'si Felemenkçe, %38'i Fransızca, %12'si Almanca konuşuyor.

Zaten ülkeyi de bir arada 1830'da falan kurdular.

Bu yüzden gayet normal.

Şimdi ben sizin gibi ouroboros çocukları için bu kadar zaman harcadığım için çok üzülüyorum.

Umarım siz de okuduktan sonra o koca kafalarınızın içindeki fasulye boyutunda olmayan beyinlerinize bir şeyler sokarsınız.

Ne sinirlendim ama.
senin ateist taklidi yapan alevi olduğunu biliyordum. ben bugüne kadar hiç vatansever bir alevi görmedim. bir kere de şaşırtın be aleviler.
bu şerefsiz teröristler ve hain arapseverler hep mağdur amq.
siz şerefsizler insanlıktan anlasaydınız insanlığın en kralını yaptık ama sizin tek bildiğiniz arkadan vurmak.

o türk, kürt savaşı diyen ağzınızı sikiyim, itlerle insanın ne savaşı olabilir, bok çuvalları?

sizin götünüzü kaldıran bu şerefsiz arapseverleri de sizi de üst üste koyup çıktığınız yere geri sokacağız.
Hdp nin terörist olması✓
CHP nin terörist olması✓
iyi parti nin terörist olması✓
Akp ve MHP hariç geri kalan sağın terörist olması✓

Erdoğan'ın zekası>muhalefetin zekası✓
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

CHP'nin içindeki HDP'lileri de hesaplarsak sanırım sayı rahatlıkla 15-20 milyonu bulur.

Ne dersiniz?

Yok öyle iran Devşirmesi olduğunuz için Araplara kin duyup, vatan-millet sevdalılarından "Arapseverler" olarak söz etmek.

O lafları yedirirler adama.

Daha yeni Sezgin Tanrıkulu'nun yediği mamanın kokusu geçmedi, pislediği tabak temizlenmedi.

Hem Ulu Önder Yüce Atatürk'ümüzün partisini Atatürkçü çizgiden koparan ve Atatürk ilkelerini görmezden gelen Kılıçdaroğlu'na laf söyletmeyeceksin, ki bu Kılıçdaroğlu dediğimiz adam CHP'den gerçek Atatürkçüleri tasviye eden, CHP'nin içini Sezgin Tanrıkulu, Canan Kaftancıoğlu, Eren Erdem, Veli Ağbaba, Barış Yarkadaş, Sera Kadıgil ve daha ismini bilmediğimiz yüzlercesiyle dolduran adamdır, unutmayın, tarih unutmayacaktır, eğer bizler asimile olmazsak.

Hem de gelip burada sahtelik kokan, yalan kokan ağızla vatan-millet sevdalısı rolüne bürünüp CHP'ye oy vermeyenlerden "Arapseverler" olarak söz edeceksin.

Ama biz bu oyunları biliyoruz yahu.

Atatürkçülükle zerre alakası olmadığı halde, mezhep faşizmlerini daha iyi ortaya koymak amaçlı, laiklik ilkesini dinini yaşayan kesime karşı kin ve nefret aşılamak için kullanan, fakat milliyetçilik, devletçilik, halkçılık ilkelerinden bir haber olan güruhun ağzı değil mi bu?

Her neyse.

Çok bile yazdım.

(bkz: sezgin tanrıkulu nun kürdistan bayrağı paylaşımı/#43867696)
güncel Önemli Başlıklar