bugün

geçmiş zamanlarda kız arkadaşından çiçek almış bi adam da olabilir. canı sıkkındır. morali bozuktur. saygı duyun yanında olun. anlayış gösterin efendim.
en iyisi yapan adamdır. bendir. odun değildir içimden gelmedi almadım yoksa bir çiçeğe üç beş bir şey vermeye kıyamadığım için değil. kesinlikle almam demiyorum ama evlendiğim ya da evlenmeye niyet ettiğim kadınıma alırım.
hemen tanışılması gereken erkektir.
(bkz: hiç sevgilisi olmamış erkek)
ciddi bir ilişki yaşamamış erkektir ya da kalastır.
biraz da tersten okumak gerekli. belki de çiçek almaya değecek bir kız bulamamıştır. hayatımda ilk çiçeği anneme aldığım gibi muhtemelen bundan sonraki bütün çiçekleri de annem için alacağım. çünkü şu dünyada beni karşılıksız sevecek ve yalnız bırakmayacak hayatımdaki tek dişi varlıktır annem, bunun üstüne gayri daha ne söylenebilir ki.

not: eğer yaşıyorlarsa büyük annelere ve ninelere de verilebilir çiçekler... zira onların da üzerimizde çok hakları var.
parası yoktur veya karşısına o çiçeği hak edecek dişi çıkmamıştır.
kalbinden sevgilisine papatya yapıp verendir.taç şeklinde ha.
rahattır.
çiçek, pırlanta gibi kalıplaşmış ve alınması gerekli gibi gösterilen hediyelerde keşke olmasa. sevgiler günü o günü bu günü... sevdiğin insana ilk önce mutluluğunu paylaşabilmelisin, hediyenin tek işlevi o anı hatırlamak. pırlantaya verdiği parayla verdiği değer doğru orantılıdır diye bir kuralda yok. bence hatun kişiler zor zamanda bile kendisini neşelendirebilen birini bulsalar küçük ayrıntılara takılmasalar herşey daha güzel olacak gibi.
bık bık öterler sevdiceğinden çiçek alan bir hanımefendinin ne kadar mutlu olacağını bilmeden.
malın önde gidenidir.
şimdiye dek o kadar naif sevmeyen, sevemeyendir.
hayatında bu gereksizliği 'oy aşkııım çook tattlısınn sen yaaa' vıcıklığına katlanmamak için yapmamış akıllı erkektir. çiçek nedir solacak gidecek. bu erkek hakeden çiçeksever kız arkadaşa bir ömür istediği çeşit renk ve sayıda çiçek ekebileceği verimli toprak satın alır geleceğe yatırım yapar.
bari annesine alsa idi diye kara kara düşündürtendir.
aman ne tabu ya. erkekler çiçek almaz filan. ne basitlik kardeşim ya.
Yontulmamıştır ayıdır.
çaldığım oldu, tarladan yolduğum da oldu.. satın almak nasip olmadı.. açtık her hal.. hep açız amk.. yılmaz abi de açtı, yurdu uçmag olsun..
Boylelerıne ıste odun tabırını kullanıyoruz.
Incelıkten haberı olmayan yontulmamıs odun.