bugün

hayatın anlamını çözmeye çalışan benim gibi bir sürü adam var, fakat; sabah kahvaltı yapmaya gittiğimiz çay ocağının küfürbaz ayakçısının sizin onca yıl boyunca geliştirdiğiniz öğretileri sadece posta gazetesine bakıp bir lafıyla çürütmesi bir anda tüm bünyenizi alt üst edeceği gibi tüm haftasonunuzun içine eder.

bu durum bugün benim başıma geldi; sabah kahvaltı niyetine simit kemirmeye hemen sokağın başındaki çay ocağına gidip, simidimle çay içerekten, günün gazetelerine bakma hevesiyle girdiğim çay ocağının ayakçısı, ben girdiğim anda başını posta gazetesinden kaldırıp "abi uçmak için göt yeterli olsaydı, jeniffer lopez aya araçsız giderdi" diyince tüm dengem alt üst oldu.

işte hayatımın özeti bu
hayatın çözülecek bir anlamı olmadığının farkında olan insanlarla aynı insanlardır. hayat sadece hayattır. ne getirirse onu yaşar onunla yüzleşirsin. anlamı konusu ise biraz çetrefillidir zira şayet bir anlamı varsa bile seni ilgilendiriyor olmasını ummak büyük bir saflıktır.
liseli ergenlerdir.

hayatın anlamını çözmüşler ve çıkan sonuçtan memnun olmadıkları için yenisini bulmuşlardır. bunun dışında ki her şey yanlıştır onlar için.

evet! ergenlik dönemi böyle de sikko bir dönemdir işte.
(bkz: pai mei)
"21 yaşındayım ama yaşıma göre çok şey yaşadım " saçmalatmacasına mensup olan insanlar ahahaha evet onların çoğu liseli , lise terk ve ARA insanlar .
hmm... biliyorum ben bu adamı... her gün kelepir bara geliyor... kulağında kulaklık *, bir elinde bira, bir elinde sigara; her gün içiyor...

bir keresinde merak edip sordum, "nedir senin olayın?" dedim.
"ben hayatı çözdüm" dedi...

çok şaşırdım, saygıdan elim-ayağım titredi... üniversite sınavında barajı geçemeyen insanların olduğu ülkede; hayatı çözen adamlar var lan...
(bkz: brazzerstaki kel adam)
çözen azdır kanaatimce; lakin çözdüğünü zannedenler epeycedir. bi' örnek için:
http://www.youtube.com/watch?v=7dS8qeULrU8
anlamını çözdüklerini sandıkları şeye henüz başlamayan yazar arkadaşların da dediği gibi ergen takımı. çözen insan çözdüm demez zaten kanımca
hayata, kendilerine göre saçma bir anlam yüklemiş insanlardır.
beyin fırtınasını gerçekleştirebilmiş insandır.
aşmıştır, durugörüye sahiptir.
hangi hayatın? sorusu sorulabilecek insanlardır. her bireyin yaşadığı hayat kendi içinde eşsiz değişkenlere sahipken kim genel olarak anlamını çözebilir ki? kim benim maddi manevi ne yaşadığımı bilmeden. ben çözdüm ya bu hayat olayını diyebilir? ha çözmüşse kendisininkini çözmüştür. kimisininki iki günde çözülecek kadar basit kimisininki hayatının son gününe kadar çözülemeyecek kadar karmaşık olabilir.
ölümle bir kaç defa burun buruna gelmiş insanlardır.
annelerdir. her anne bebeğini kucağına aldığı ilk anda hayatın anlamını kavradığını düşünür, hisseder.
ölümle yaşamanın arasında pek fark olmadığını düşünen ben.
(bkz: cahillik mutluluktur) sözünden yola çıkarak, hayatın anlamını çözmüş insanlar hayat hakkında cidden hiçbişi bilmeyen insanlardır. o kadar hiçbir şey bilmezler ki hayatın anlamını berraklıkta buldukları gibi saçma bir tanı öne sürerler. ama hepimiz hayatı yaşıyoruz, hayat karmaşadır, kaostur, zıtlıkların yönetimidir.
cool tavırlarla, insan ilişkilerinin, futbolun, ekonominin, arabaların kısaca tüm hayatın anlamını çözmüşcesine konuşan bünyelerdir.
belki de ömür boyu sürecek bir kibir ve yanılgı edinmiş kişiler.
kendine zulm eden insandır .
ben bişey çözdüm ama doğru olduğundan emin değilim.*
çözdüğünü zanneden insanlardır.