bugün

Nam- I diğer tecrübelenmemek.
Var böyle inatçı mahluklar.
Valla bendeki durum genel insanlardan biraz ters. Hatalarımdan ders almaya başladım. Bakalım nereye kadar gidecek.
yaptığım hatalar beni bugün olduğum kişilik haline getirmiştir hatalardan her zaman ders almak lazım.
chp mesela ders almayı bırakın adeta ders veriyorlar utanmadan arlanmadan sıkılmadan .

kaybettikce kazanmış sanıyorlar hala yaw 60 küsür sene oldu artık biri şunları uyandırsın .
net gerizekalılıktır. *
bir hata yapıyorum, onun üzerinden belirli bir zaman geçiveriyor. o süre zarfında sürekli ; ''şöyle yapsaydım bu durumda olmazdım, keşke zamanı geri alma şansım olsa vs.'' diye didinip duruyorum. sonra güç bela kendime yeni bir fırsat yakalayabiliyorum ama yine aynı tas aynı hamam. şimdi üstünden belirli bir süre geçecek, ve ben yine aynı pişmanlıkları yaşayacağım. (elimde değil.) oldu ki bir fırsat daha geçti , muhtemelen yine aynı aptallığı yapacağım.

galiba genetik falan. babam, amcam falan da böyledir de.

(bkz: avutma itemi)
ahmaklıktır. başta ben olmak uzere cogumuz oyle.
ben ders aldım. entrylerinin genelinden ne olduğu malum insanlara eşek herif deyip geçmek, normalde bu da bir hürriyet. ama ben mantığa dayanarak hareket ettiğim için mecbur bunlara da sabredeceğim. daha doğrusu onların yaptığını yapacağım, onları hiç siklemeyeceğim. niye hak ettikleri değer buyken baştan vermedim ki...
benimde icinde bulundugum bi çok kişinin, yasadigi durumdur. engel olamaz kendine, sanki olayi oymuş gibi. hatta ayni hatalar defalarca yasanir yinede ders cikarilmaz.
"yapabilecegi tüm hataları yapıp, hic ders almamak" diye bir sey olmasaydi, ben icat ederdim.
hatasız kul olmaz.
Bütlere inatla çalışmamaktır.