hepsini tencerede kaynatıp soğur soğumaz tek parça olarak buzluğa koyup 6 saat kadar sonra ye. hepsi aynı zaten teker teker şlap şlop yemeye uğraşana kadar tek seferde yalamadan yutmak daha mantıklı.
bir yardım talebi.

yılların esnafıyım. çoğu konuda iddialı olmasam da bu konuda yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. sırasıyla irdeleyelim;

en soldaki: herhangi bir çarpığı, eziği görünmüyor. ancak fazlasıyla hava basılmış. bence görece daha küçük. gramaj falan bence yalan hepsi. aynı olmuyor. (not: buna 1 numara diyorum)

2 numara: kırılmış yahut örselenmiş. kesinlikle bunu seçmeyin. "hangisini seçmesem?" diye bir soruyla muhatap olsam direkt 2 numara yanıtını verirdim. (not: 2 numara, en soldakinin hemen sağına karşılık gelmektedir)

3 numara: favorim bu. yiyicisine yarar, çarpığı, çurpuğu yok. gereksiz hava basılarak gramaj kotarılmaya çalışılmamış. afiyet olsun. (not: 3 numara, ortadaki dondurmaların solundakine denk gelmektedir)

4 numara: fena görünmüyor. 3 numaradan sonra favorim bu. plase diyebiliriz.(not: 4 numara, ortadaki dondurmaların sağındaki denk gelmektedir)

5 numara: kesinlikle uzak durun. patlamış çünkü. sağ alttaki çökük kısım savımı desteklemektedir. (not: 5 numara, en sağdaki dondurmanın hemen solundaki dondurmaya karşılık gelmektedir.)

en sağdaki dondurma: yine hacmen şişirilmiş, gramaj hırsızlığı söz konusu. lütfen uzak durun. (not: buna 6 numara diyebilirdim ama demedim)

not: sağı, solu lütfen ekrana bakarken karşılaştığımız manzaraya istinaden tayin ediniz.