bugün

görsel
görsel
Sevmek çılgınlıktır ve hepimiz çılgınız gibi bir ana temayı işliyor. Aslında mecnun deli demek ve kültür içinde gerçekten aşka düşmenin bir nevi delilik olduğu toplumsal felsefesini işliyen bir eser denebilir. Kentten köye göç etmiş şehirlinin doğayla kucaklaşması gibi moda oldu.
Dizinin başrolündeki anne ve babanın adları adile ve münir. Wowowo yaratıcılık.
eskilere dalmaya yetecek güzel bi müslüm gürses şarkısı.
gene sağlam kadro zayıf senaryo tarzında bi dizi.
uzun bakışmalar, uzun uzun çiftetelli oynamalar.

bakalım. ilerde oturur belki.
ıtır karakteri hariç diğer ana karakter adlarıyla 'yeşilçam'a selam gönderen trt 1 dizisidir.

kadro sağlam, senaryoyu bekleyeceğiz artık.
Herkesten bir anı saklar bu yollar
Herkesin acısı sevgisi kadar
Güzelmiş Çirkinmiş ne fark eder ki
Deli Gibi Sevmek Ruhumuz da var !

(bkz: Sevdamız Fenerbahçe)
selen soyder isimli oyunculuktan yoksun odun yüzünden daha ilk bölümden soğuduğum dizi. müzikleri hoş olmuş.
kimse kusura bakmasın ama bok gibi dizi olmuş.
Guzel bir muslum gurses sarkisi.
dizideki isimler özenti olsa da, senaryo güzel. oyunculuklarda başroller hariç çok iyi. altan erkekli ve cengiz bozkurt gibi muhteşem ikili var bir kere. umarım ekran ömrü uzun olur bu hoş dizinin. müziği zaten harikulade , bunu söylememe bile gerek yok.
leyla ile mecnun'a benzetmeye çalışmışlar diyemem çünkü ortada daha bir şey yok. fakat leyla ile mecnun formatında bulunan birtakım anahtar şeyler dizide kullanılmakta. ilerleyen bölmlerde leyla ile mecnun gibi birşey yapmaya çalışmıştık biz imajına şahit olursanız şaşırmayın.
ben sevmedim.
Trt de baslamis yeni bir dizi. Ayrica muslum gurses in sarkisi. Melodisini cok seviyoum bu sarkinin.
Içimin ısındığı bir dizi.karakterler karikatürize edilirken diger türk dizileri gibi ipini kopartmamış senaristler, tebrik ederim.
Son yillarda TRT, dizi konusunda ilerleme gösterdi. Komedileri seviyeli ve komik. Ailece izlerken yüz kızartıcı, çoluk çocugun ahlakını bozacak edepsiz espriler yok.
Sevdim bu diziyi de. sıcak bir aile dizisi.
Oyuncu kadrosu harika .
Sağlam dizi.
trt'nin güzel dizilerinden bir tanesi daha. güldürülü ve ailecek izlenebilir.
bu trt dizisi merakı bana eski sevgilimden bulaşmış olabilir; onlar da çok izlerdi.
trt'nin bu tür yapımlarda şöyle bir güzel yönü var; oyuncu kadrosunu türkiye'nin en kaliteli oyuncularını bir araya toplayarak oluşturabiliyor..ve de roller oyunculara tam oturuyor.
izlenebilir bir duygusal mahalle komedisi. cengiz bozkurt dizideki şener rolüyle leyla ile mecnun dizisindeki kaypak erdal bakkal'ı bir level daha ileriye taşımış. Dizide eksikliğini hissettiğim şey ise muadillerinde bulunan mahallenin bilge adamı rolündeki esaslı bir karakterdir. Münir hafiften böyle bir karakteri anımsatsa da bu boşluğu doldurmamaktadır.
neşeli günler filmi havasında olmuş, hatta film, dizinin ilham kaynağı olmuş. ilk iki bölüm bunu çok hissettirdi. Cengiz Bozkurt, Erdil bakkal rolünden sonra bu karakter ile kendini bir level yukarı taşımış adeta. dizide en tutulan Karakter bana kalırsa. izlerken trt yine yapmış dedirten bir dizi daha.
Bir leyla işe mecnun samimiyeti kesinlikle yoktur. Samimi mahalle ortamı kurulmak istenmiş ama yapmacık bir hal almıştır. Klişe bir kurgusu var. Her karakterin bir sevdiği olacak diye bir şey yok. 2 aile de bu kadar paralel ilerlemesi inandırıcılıktan ödün vermiş.
Cengiz bozkurt'un döktürdüğü dizi.
ben sevmedim.