bugün

kakalama : kaka yapma eylemi, sıçma.

her insan ve hayvan yer, hazmeder ve sıçar. her normal insanın sıçtığı da kokar tabiatiyle. hayvanlar da öyle. ama ya hamileler?! hamilelerin kakaladıkları dışkı hepsinden daha pis kokmaktadır. herhalde iki kişilik yiyip sıçtıklarından kaynaklanmakta, olsa gerek. neyse işte yine birgün işyerinde unisex tuvalette karşılaştım böyle bir durumla. sıra bekliyorum kapıda, içeriden kesif bir koku duyuluyor. onbeş dakika boyunca da su aktı halbuse ve nihayetinde bir gebe kadın çıktı kapıyı açıp. görünen o ki doğurma tatbikatı yapmış olmalıydı. çok yorgun ve bezgindi. yüzünde normal insanların yüzünden okunamayacak bir ifade... ve fakat içerisi hepsinden vahim haldeydi, her şeyden pis, hamile karı kadar itici. elbette kokusu da dayanılmaz ve bambaşka... kaçtım! arkama bakmadan, burnumu açmadan kaçtım. gözüm dahi kokudan kıpkırmızı olmuştu, boğulmaktn zor kurtuldum. en sonunda 1 tl'ye kıyıp dışarıda işedim o gün. ama değdi, 10 tl de verebilirdim. o günden beridir aklımdan çıkmadı yaşadığım bu feci deneyim. düşman başına. ve öğrendim ki hamile kadın kokutması gerçekten çok pis, dayanılmaz ve rakipsiz bir kokuymuş!.
(bkz: anasının bokuna laf atan hain evlat)