bugün

face üzerinden bir fotoğraf paylaşıp altına yorum yazmıştım. çocuklarımdan 5 yıldır ayrıyım ama ben beraat ettim diye. ve beni tutuklayan hakime amk yazmıştım. iki gün sonra mahkemeye çıktım.

ülkemi ne hale getirdiler be.
Sosyal medyadan küfür etmen, hakim olduğu için değil hakaret suçunu işlediğin içindir. Bu kişi senin hakkında sikayetci olacak hazırlık asamasında dosyan savcılıkta iken ifadeye cagirilirsin ki buda günümüzde 6 ayı bulur bu aşamaya gelmesi, hakaret suçu uzlaşmaya tabi olduğu için uzlaştırma aşaması iddianame düzenlenmesi dava açılması duruşma gün ve saati derken, bugün o hakareti etsen en erken 1 sene sonra mahkemeye çıkarsın. Ülkemi ne hale getirdiler derken yargı önüne çıkma hızından bahsediyorsan eğer bu tartışılabilir bunun dışında yazının konuşulacak bir yanı yok.
olayın aslı şöyle;
bir iftira sonucu 8 ay savcılık aşaması sonrası kovuşturmaya yer yoktur kararı çıktı. sonra itiraz üzerine yargılanmaya başladım. 4 duruşma boyunca iddianame beğenmedi hakim ve 5. duruşmada iddianame başka savcı tarafından tekrar hazırlandı. ve ben tutuklandım. ceza evinden yargılandım ve 35 yıl 7 ay 15 gün ceza aldım. 128 gün içerde kaldım ve bölge adliye mahkemesi beraat verilmek üzere dosyamı bozu. dosyada 6-7 tane eksik vardı. sonra aynı hakim bana beraat verdi. bu arada 2011 model jetta aracımı satmak zorunda kaldım. 8 ay işimden uzaklaştırıldım. bütün düzenim psikolojim berbat oldu.

bende faceden bişeyler yazdım ve amk kelimesini yazdım. hakim adana 1. ağır ceza reisi ismail b.
yazdıklarımın ss lerini alıp şikayet etmiş. 6 aralıkta yazmışım 8 aralıkta hakim karşısına çıktım.

ülke ne halde derken beni zoraki olarak tutuklayan hakime hiç bir şey olmadı ben ise herşeyimi kaybettim. çocuklarımı 706 gün göremedim. ve şimdi sadece ayda 16 saat görebiliyorum.
Öncelikle geçmiş olsun, aldığın ceza miktarı, öncesinde bu ceza miktarına nazaran tutuksuz yargılanman vs vs cinsel istismar ve benzeri bir suç yargılama konusudur diye düşünüyorum, eğer doğru düşünüyorsam ve dediğin gibi iddianame mahkeme tarafından öncesinde birkaç kez begenilmeyip kabul edilmediyse bu senin için iyi olmuş çünkü tutuklu yargılanmak gerekebilirdi. Hakim tutup da sen sosyal medyada ne yapıyorsun ne yazıyorsun ne çıkıyorsun diye bakmaz, senin ismen bile hatırlamaz, sen mahkemesinde ki 2 bin dosyadan sadece birisin, dosyanda mağdur veya müşteki vekili vardır, bu vekil bu yazıları tespit etmiştir akabinde mahkemeye bildirmiştir ve buna istinaden hakim karşısına çıkmışsındır. Olaya bakış açını değiştirmelisin bence, hakim senin o suçu işlediğine kanaat getirmiş ve dana ceza vermiş daha sonra bir üst mahkeme olan bölge adliye mahkemesi yeterli delil bulunmadigindan cezayı beraate çevirmiş, sen ihale almadığına şükret bence, ucuz kurtulmussun bosver jettayı falan 35 yıl ceza almaktan kurtulmuş biri gibi bakmaya calis bütün olaya
https://www.youtube.com/w...?v=MpDi3sV1LaU&t=293s

burada bütün olayı anlatıyorum. ilginiz için teşekkür ederim. nerden bildiniz istismar olduğunu avukat mısınız? ve dediğiniz gibi karşının avukatı bulup çıkarmış ve şikayetçi olmuş bu arada da hakimide şikayetçi yapmışlar.

dediğiniz gibi kanaat getirdim dedi hakim ve 35 yılı verdi bana. üst mahkeme ise jet hızıyla 35 günde beraat verdi. hatta haberlere falan konu oldum ben.
kimseye hakaret etmeyeceksin ve bunu öğreneceksin, konuşurken bile küfürle konuşan gerzeklere kapak olsun.
Kardeş büyük geçmiş olsun. Korkunç olaylar yaşamışsın. insan hayret ediyor, ne vicdansız insanlar var.