bugün

meczuptur diyip geyigin dibine vuracakken anlayisla karsiladigim insanlardir. herkesin dine ayni hassasiyet ve ilgiyle bakacagi varsayiminin yalnisligini dusunursek gayet normal bir davranistir. empati yapinca banane ya diyenler, yobazlar boyle diyenler, turkiye'de bir kesmin dini kendi tekelinde kullanmasina icerleyip ve bu kisileri hatirlayip ofkeyle kotuleyenler...

yani cok sasirip kafayi takmamak gerekir. hatta ben arti veriyorum diyip olaydan siyrilmak da komik bir harekettir. komik bir insan olan vermilion bildirdi.
hadisin gercek olmadığını düsünen zihniyettir. mesela orta cağ zihniyeti bu vatana 'sarısınlardan hayır gelmez' lafını hadis diye yedirdi yıllarca. bu zihniyeti elestiren bilgili kültürlü gerceği gören insanlardır. tebrik ediyorum hepsini burdan...
hz. muhammed ile aynı görüşü paylaşmayan zihniyettir.onun her söylediğine katılmak zorunda değiliz ya.o da bir beşer...
güzel bir şiire artı oy veren zihniyettir.
nasıl ki güzel bir şiire artı oy verirken takdir ettiğimiz şair değil de o şiiri sözlüğe taşıyan yazarımız ise hadise eksi oy verirken tepki gösterdiğimiz de peygamberiniz değil hadisi sözlüğe taşıyan yazardır.*
anlaşılmayacak ne vardır?