bugün

vatansever değil, faşist ilin gaziantep olmasıdır.

bu yüzdendir ki gaziantepliler diğer doğu illerine mensup vatandaşlar tarafından sevilmez, muhatap alınmaz.
Elazigida unutmamak gerek. Gakkoslar diyarida hicbir zaman terore gecit vermemis. Bu tek kaşli mahlukatlarla hic isleri olmamistir.
durun çıkarın kantarı tartalım kim daha fazla vatansever dikkat edelimde kantarın topuzu kaçmasın.

ondan sonra da en kaşar,en namuslu,en fazla ahlak olayların yaşandıkları şehirleride tartalım..
çok doğrudur.
gazi antepliler ingilizlere fransızlara götünü dönmeyip savaştığı için kürtler tarafından sevilmezler.
tartışmasız doğrudur, buranın kürdü bile bir başkadır!
ancak gerçekten ilimiz dışarıdan özellikle de doğu anadolu dan çok fazla göç almaktadır, doğudan gelen insanların da büyük bir bölümü pkk sempatizanı oluyor bununla birlikte gaziantep değişik terör ve terörist yanlısı olaylarla gündeme geliyor.

ama gerçek olan bir şey var; vatanseverlik zaten gaziantep'in kanındadır, soyundadır, havasındadır, o kadar çok millet vardır ki burda istanbullu izmirli diyarbakırlı urfalı erzurumlu sivaslı hepside gaziatep'in özdeğerleridir. ve bir o kadar da gaziantep'in havasından mıdır bilinmez kardeşce yaşarlar çoğusu.

gaziantep görünüşüyle de gazi bir kenttir. sokaklarına bakarsanız gerçektende bir sakatlık var ama ben bir gazaiantepli olarak o sakatlıkla gurur duyarım. boş yere gazi değildir gaziantep.
adında 'gazi' olduğundandır.
bir gaziantep'li olarak kesinlikle katıldığım düşüncedir. burdaki terör saldırısından sonra bdp binasını nerdeyse yıkılacak hale gelmesinden, o kanlı gecede ihtiyaç olmadığı halde yüzbinlerce gazianteplinin kan merkezine akın etmesinden de bunu anlayabiliriz.
Antepliler mi doğuda sevilmez xd. Ulan Urfa'ya gittim padişah muamelesi gördüm sen neyden bahsediyorsun. Antep eski Antep değil maalesef. Akapenin bağnazlığının buram buram hissedildiği bir şehir olmuştur. Evet
antep türklerine karşı "siz güneydoğulusunuz" derseniz alacağınız tepkiyi düşleyemeiyorum bile.