bugün

sabah uyanamayan ya da zar zor uyanıp huysuz, agresif ruh halinde dolaşan insanların başına gelen durumdur.
hayırlı sabahlar demeyi tercih eden insanların mazeretidir.
erken kalkmayı sevmeyenlerdir. uyanınca bir yandan esnerken diğer yandan iyi akşamlar demek daha bir güzeldir.

(bkz: nerde eski uyanmalar)
sadece günaydın iyi akşamlar merhaba gibi diyaloglar yaşanan kişilerce çok yadırganan durum. bekçi grubu bu grubun önemli temsilcileridir. sanki günaydın demesem nolcak sabah sabah.
Guten morgen,Good Morning,Bon jour demeyi seven kişi olabilme ithimaline sahip insan.Sevmiyorum abi Türkçe ben..Bon jour daha klas oluyo heemm.çok konsept bişeyy..çok tuttum bunu.
esasen,günaydın denilen ya da denilmesi gereken saatleri sevmeyen bünyelerin tepkisi. (bkz: ben).
internet programlarinda sopcast serinin tum maclarini ucretsiz web uzerinden vermekte.Yapmaniz gereken sadece 2.1mb olan programi indirmek.
uyandığında aksi, huysuz olan insanların özelliğidir. hatta nedensizce nefret edilebilir bu kelimeden.
anlamadığım önerme.her nerede olursan ol sabahları yolda herhangi birine günaydın dediğimizde artık yüzümüze siktir lann dermişçesine bakar olması toplumsal olarak ne konuma geldiğimizin küçük bir örneği olsa gerek.