bugün

hayata dair önemli bilgiler veren, kişiye bir olaya farklı bakış açılarından bakabilme yetisi kazandıran, en önemlisi de toplumsal farkındalık yaratan cümlelerdir.

bu kitabı kütüphanemin en güzel yerinde saklayacağım.
gülben ergen in kitabında yazdıklarından çok, bir kitap yazabilecek zekaya sahip olması kadar komik değildir. bunu kabullendiğimde içeriğini de tartışırız.
"nay nanay nanay ben güneş sen ay annem de seviniyor"dur.
bu halkın Gülben ergenden öğrenecek bir şeyinin olmadıgını düşünüyorum.
ya arkadaş kadın şuan şarkıcı, eskiden modellik yaptı ve ayrıca da sunucu. gülben ergeni beğemeyip ondan herhangi bir şey öğrenilmeyeceğini düşünen insanlar bu saydıklarımdan kaçının içinde bulunmuş veya herhangi bir tecrübeye sahip. mesela hayatında kaç kitap yazmış veya yazma girişiminde bulunmuş. kadının sırf çocuk geliştirmek üzerine bile söyleyecek binlerce şeyi vardır. neden sürekli insanları vasıfsızlaştırma peşindeyiz ben bunu anlamıyorum.

Gülben'in kitabını bir solukta okudum, sesini hem farklı hem kalbime yakın buldum. içimizden…
inanıyorum ki bu kitap gönüllere ve zihinlere aynı anda uzanacak, sıcacık bir dokunuşla…
-Elif Şafak-

ulan Elif şafak beğendim okudum demiş sen neyin tribindesin. kadın ultrahiper bir sanat eseri yarattığını mı iddia ediyor, bu kadar yaşanmışlığı olan yaşadıklarına dair bir şey yazmış sen hala buradan bir damla dair bir şey öğrenemeyeceğini düşünüyorsan adını göklere çok yazdırırsın.

Son olarak buradaki mevzu gülben ergen veya başkası değil. bu olay üniversitede başlıyor, daha dünkü liseli burnu aka aka ÖSS ye hazırlanan sübyan geliyor "ben bu profesörden bir şey öğrenemem yeaaa" triplerine giriyor. ulan senin yaşın kadar adamın akademik kariyeri var yuh çüş!