bugün

aha sıçtık şimdi sıvamaya başlayalım ifadesidir.

götüstü düştükten sonra kendinle barışık olduğunu anlatmaya çalışan neşeli bir ifade olmasına rağmen bulunduğu pozisyondan asla ve asla kurtaramaz. artık rezil olunmuştur ve kurtuluş yoktur bu durumdan. Gelin nasıl göt üstü düşülür bunu bir inceleyim:

GÖt üstü düşme olayı dört evrede gerçekleşir.

1.Düşüş evresi(sıçma): bu evre sırasında hanım kızımız veya beyefendimiz göt üstü düşer ve birkaç saniyelik ne oluyor yaa ifadesi belirir yüzde. bu sırada aha sıçtık şimdi nasıl kurtulcam bu rezillikten düşünceleri kafa da belirir, o anda dur millet bana gülmeden ben kendimle dalga geçeyim fikri akla en yatkını olarak seçilir ve uyulamaya geçirilir.

2.göt üstü bekleyip gülüş evresi(sıvama): bu sırada bir önceki evrede kafada tasarlanan planlar uygulamaya geçirilir ancak göt üstü oturuş pozisyonunda olduğu unutulur. şokun etkisi ile çevreden gelen yardımların kabul edilmediği bu evrede; çevreye, ben göt üstü düştüm ama hala mutluyum bakın gülücükleri saçılır ve daha da beklenir.

3.noluyo yaa ayağa kalkayım ben evresi(sıvanan yere kaz tüyü dikip süsleme): yaptıklarıyla kendini daha da rezil ettiğinin farkına varan arkadaşımız göt ile yere arasındaki tarif edilmez bağı koparır ve oradan ayrılır.

4.arkadaşlara anlatıp dalga geçme evresi: üçe ayrılır

a.ilk 1-4saat arası: olayı yaşayan arkadaşlara anlatılır ve eğlenilir gülünür yavaş yavaş rezil olunan an unutulur eğlenceye bakılır. daha çok ahaha nasıl düştüm gördün mü nidaları duyulur.

b.1-4hafta arası: fırsat bulundukça yolda karşılaşılan tüm arkadaşlara, düşen kişi ve o sırada yanındaki arkadaşları tarafından anlatılır. genellikle abi görmen lazımdı bu var ya bi düştü seslenişleri görülür.

c.2-3ay arası: arada sırada muhabbet bayıklaşınca arkadaş ortamında anlatılıp eğlenilir. genellikle ah nerde o günler tınısıyla olm nasıl düşmüştün yaa hatırlıyor musun? denir.

edittobello: imla.
neyin üzerine düştüğüne bağlı olarak değişir...
karizma ile poponun yere yakınlığı arasında doğru orantı bulunan anın ifadesi.
yüzüstü düşen insanın götüstü ifadesinden iyi olan ifadedir.
caktirmamaya calisan bir gulus.
götü gibi düm düz olan ifade.