bugün

sözlük yazarlarını üzen olaydır.

bana kalırsa bakınızların amaç dışı kullanılması çok saçma bir format kuralı. tamam uymaya çalışıyoruz da;

mesela,

saçma sapan bir şeyden söz eden başlığa (bkz: yok ebesinin amı) bakınız'ını vermek bence formata uygun olmalı. sonuçta ''yok ebesinin amı''nın da ne gibi durumlarda kullanıldığını hepimiz biliyoruz ve yerinde kullanılması formata aykırı olmaz.

ekşi sözlük'le kıyaslamaya gönlüm el vermiyor ama, debe'lerinde genelde hep bakınızlar yer alıyor. hem de boş bakınız yani. biz tanım yapıp ardından bakınız koyuyoruz, bu sefer aynı tesiri kalmıyor esprinin.

bilmiyorum yanlış düşünüyor da olabilirim ama; şimdi mesela biri benim bu başlığıma (bkz: derdini sikeyim) bakınızını verse bu formata uygun olmalı bence.
(bkz: derdimi sikeyim butonu)

öz eleştiri de yaptım oh.
iç burkan durumdur. yaratıcı zekayı kısıtlayan uygulamadır. bazen sadece bir bakınız vermek, destan yazmaktan daha etkilidir.
bazı trollerin nick altınızda çok bakınız verdiğiniz iddiasıyla atıp tutmasından, hatta işin suyunu çıkarıp bu konuda başlık bile açmasından * * * da kaynaklanabilecek nahoş bir durum.