bugün

Ben anlamıyorum arkadaş.Senin yüz küsür yıllık çınar ağacı misali kulübün, Türkiye'nin en başarılı 2 futbol takımından biri olan kulübün şike davasından yargılanıyor.Ve sonunda kulübün yöneticilerinden Şekip Mosturoğlu,ilhan Ekşioğlu,Cemil Turhan şikeye teşebbüsten ceza alıyor.Teşebbüse yeltendikleri kişiler olan ibrahim Akın ve Serdar Kulbilge ise müsabaka sonucunu etkilemekten ceza alıyor. Aziz Yıldırım gibi kulübü sportif anlamda kalkındırmış ve sözü inanılmaz sayılan birinin ise bu olaylardan haberi dahi olmuyor. Sırf Fenerbahçe küme düşmesin denilerek 58. madde değiştiriliyor.Küme düşmeyi bırak puan silme cezası bile ortalıkta yok. Ve bu takım şundan 5-6 gün sonra şampiyonluk maçına çıkacak.Olur ya şampiyon olurlarsa da "hak-hukuk" edebiyatı yapacak, "ilahi adelet" denilecek. Ve Fenerbahçe taraftarı da gönlü rahat biçimde şampiyonluğunu kutlayacak öyle mi ? Gerçekten trajikomik duruyor.
ilgili sene gs şampiyon olsa yine en az fb ninki kadar tape tupenin üretilebileceğinin farkında olan fb lidir.

sen istediğin sonuçu söyle. ona uygun anketi uydurmak çocuk oyuncağı.
hak mahrumiyeti cezaları kaldırılmadığı sürece, gönlüm rahat falan olmayacak.

kalktığı takdırdeyse, gönlüm rahat olacak evet.

Mesut Yılmaz-Mehmet Ağar-Fatih Terim üçlüsüyle futbolun anasını belleyen takımın taraftarlarının;
2006'da kupa paylaşan takımların taraftarlarının,
Ben 2006'da ve 2010'da hüngür hüngür ağlarken, göbek atan taraftarların,
Ben 2001'de, Kadıköy Rıhtımı'nda Samsunspor-Fenerbahçe maçını bir köftecinin radyosunda dinlerken, Galatasaray'ın 30 dakikada attığı 4 gole birlikte horon tepen, aynı maçta rakip olan iki takımın taraftarlarının,

Fenerbahçe'ye "şikeci" demeleri umrumda olacak değil. 27 yaşındayım, kendimi de bildim bileli Fenerbahçe hep şikeci, siz de hep sütten çıkma ak kaşıksınız...
(bkz: şikeden ceza alan fenerbahçeli yöneticiler)
galatasaray gibi pisligin içine batmış bir takımın taraftarları nasıl gönülleri rahatsa ve utanmadan ahlak dersi veriyorsa, bir fenerbahçeli taraftarıda onlar kadar gönlü rahattır. sen rahat ol..
(#15405772) şu entry'de yazmam diyordum fakat son olsun bu diyerek yazayım şuraya.

kasasında 1.5 m$ açık bulunan bi kulübün taraftarı, eğer bugün fenerbahçe'ye şikeci diyorsa ve içi rahatsa fenerbahçe taraftarının içinin rahat olması kadar doğal birşey yoktur.

8-0 lık maçlardan sonra içi rahat olan varsa, fenerbahçe taraftarının içinin rahat olması doğaldır.

bir takımın başkanı "bize teşvik primi teklif edildi" diyor ve teşvik primi teklif eden hala kupa bizim diyorsa, fenerbahçe taraftarının içinin rahat olması doğaldır.

avrupa ligine şaibeli bir kupayla gidip içi rahat olan varsa fenerbahçe taraftarının içinin rahat olması en doğal hakkıdır.

şike var evet. peki ya bundan öncekiler?
sen adam akıllı yasa çıkartma, mahkemelerini ayarlama, sonra bir takımı günah keçisi ilan et. buna temiz bilmem ne operasyonu de. sonra adalet dağıttığını iddia et. bi takım iki yüzlü, riyakar adamların ağzını aç, konuşmalarını sağla. böyle mi adalet olacak ?
trabzonspor için oynuyoruz diyen futbolcuların gönlü rahatsa benimde son derece rahat..
10 aydır başkanı içeride olmasına rağmen onur mücadelesi veren takımından dolayı rahattır.
Anca bok çukuruna saplanınca "düşerken Gandalf ı da yanında götüren Balrog" misali "ama önce siiiz yaptınıııız","ülkeye şikeyi siz getirdiiiiniiiiz" diyerek kendi iç dünyasını rahatlatmaya çalışan, fakat takımının yöneticilerin şike yapması konusundan itinayla ırak duran takım taraftarı.O bok çukuruna başkalarını da çekerek kurtulamazsınız..
artık gönlü rahat olmayandır.