Zenginin cebini doldurmaya yönelik olandır. Hastaneye gitmeyen adama zorla sağlık sigortası yaptırıp parasını gasp ederler. Adına da "biz sizi düşünüyoruz" derler.

E be... Madem beni düşünüyorsun işsiz halimle ben nasıl 1500 lira borcu ödeyeyim??

Not: borç benim değil bi aakaşın.
Işsiz bir insanın durumu zaten kötü durumdadır. iş bulamadığı için yaşadığı psikolojik sorunlar onu zorlar. bunun üstüne ondan para istemek de nedir? Bir de bu gss prim borcu için gidip gelir testi yaptırmanız gerekiyor. anlatıldığı kadar birçok kurum ve kuruluşla uğraşmak gerekiyormuş. siz ilk önce sanatçı adı altında yaşayanları, kuyumcuları ve futbolculara iyi bir vergi getirseniz olmuyor mu?
Benim de geçen sene öğrendiğim borçtur. ilk baktığımda 2700 6-7 ay sonra 7500 e kadar çıkmış borçtur. Seçim öncesi 374 liraya kadar düşürülmüş olup, hiç bir ödeme yapmamama rağmen hastanelerde sigortamdan faydalanabilmekteyim sözlük
Ödenmesi şart olmayan borç bu arada. Birikir ama devlet hastaneleriyle işiniz olmadığı sürece sorun çıkarmaz.

Not: şu an çalışıyorum. Maaşım da Allah için Türkiye standartlarının üstünde. Sanırım bu borç yüzünden canımı sıktığım zamanları gördü allah hadi sen de yürü biraz dedi. Ama şu var bu borcu ödersem ziksinler beni. Bu kadar söylüyorum. Katlanıyor bildiğim kadarıyla hala. Katlansın. Birilerinin gemisine yakıt olmasındansa fakir fukaraya veririm o parayı.