bugün

galatasaray'ı destekleyenlerin çoğunun bu takımı sırf başarılı olmasından dolayı desteklemesinden kaynaklı bir durumdur. o da olmadı renklerinden ya da bildikleri birkaç ünlü futbolcudan dolayı tutma eğilimi göstermektedirler bu insanlar galatasaray'ı. o takıma dair herhangi bir anlam ya da misyon yüklemiş asla değillerdir.

galatasaray şüphesiz ki son 20 yılın en başarılı türk futbol takımıdır. nasıl ki basketbolu hiç takip etmeyen ben, en çok onun adını duyduğumdan sırf bir takım tutmuş olmak için uzun yıllar efes pilsen'i desteklediysem, gs taraftarlarının büyük bölümü de bu takımı -kadıköy'deki maçlar hariç- hep başarılı bir performansa sahip olmuş olduğundan dolayı desteklemektedirler. zaten taraftarlarının büyük çoğunluğu bayandır, futbolla alakaları sabri'nin orta yapabilme kapasitesi kadardır.

kalanların çoğu ise "hagi vardı bir zamanlar, ey gidi", "arda var ya büyük yetenek", "imparator terim" modunda gezen futbola dair herhangi bir analiz yetenekleri olmayan, diğer takım taraftarlarıyla tartışmalarında sadece "uefa'nız var mı uefa'nız" türünde yorumlar yaparak üste çıkmaya çalışabilecek insanlardır.

tabi, gs taraftarları içinde de bu işten iyi anlayan arkadaşlar da vardır, onları tenzih ederim. fakat genel durum itibariyle bakıldığında gs taraftarı açık farkla futboldan en az anlayan taraftar kitlesi olarak göze çarpmaktadır.
tipik bir fenerbahçe taraftarı söylemidir.
fenerbahçe taraftarının futboldan hiç anlamadığı gerçeğinin yanında pire gibi kalır.
galatasaraylıların, uefa'yı son senelerde alan takımlara bakıldığında (zenit, shakhtar, cska moskova vs.) uefa kupası'nın galatasaray tarafından kazanıldıktan sonra ayarının ciddi biçimde düştüğünün de farkında olmamaları bu durumun bir göstergesidir.
(bkz: kim demiş onu).yanlıştır.
bu futboldan anlamama durumu, galatasaray taraftarlarının ciddi bölümünün galatasaray'ın yaşamakta olduğu başarısız dönemlerin birkaç yıl daha uzaması halinde diğer takımlara meyletmesine de sebep olacaktır. şimdilik en yakın takım bursaspor gibi gözüküyor.
futboldan anlıyorlar mı bilemem. bence gayet iyi anlıyorlar. hiç değilse skor taraftarı değiller ve bir yerlerden gelen gol haberi ile sahaya atlamıyorlar..

(bkz: yanlış anons)
(bkz: bu dahil bütün genellemeler yanlıştır)
bunu ben söylemekten bıktım siz genelleme yapmaktan bıkmadınız. eyvallah koçum.
yanlış önermedir.

şampiyon olduklarını sanıp futbolcusuna sarılan, olmadıklarını öğrenince stadı yakan bir taraftarı yoktur galatasaray'ın.

a bir dakika lan, kendi stadında yangın çıkarmak için futboldan anlamak gerekiyordu değil mi?
futbolu sadece seyir zevki için izleyen taraftardır.. nitekim hagi ve en son keita da gittikten sonra arda ile baros sakatken oturup maç izlemeyen galatasaraylıdır.. *

22 adam topun peşinde koşuyor.. tamam güzel hareketler ve seyir zevki varsa oturup izlerim.. kendimce verdiğim para da bana koymaz.. alan memnun yani o paraya maçı izleyen ben.. veren hele çok memnun milyon dolarlara top oynayan topçular..

asıl şaşılması gereken ömrünü hayatını sadece futbola bağlayan.. takımı için oturup kavga edip birilerinin ağzını burnunu kıran veya kendi ağzını burnunu kurduran manyaklardır.. *
genelleme eleştirisinde bulunan arkadaşlar için tekrar vurgulayalım;

"tabi, gs taraftarları içinde de bu işten iyi anlayan arkadaşlar da vardır, onları tenzih ederim. fakat genel durum itibariyle bakıldığında gs taraftarı açık farkla futboldan en az anlayan taraftar kitlesi olarak göze çarpmaktadır."
bir galatasaray taraftarı olarak hıncal uluç'un anlamadığı gerçektir fakat, hıncal uluç'tan yola çıkarak tüm galatasaray'lılar üzerinden genelleme yapmak yanlıştır.
sözlüğü forum niyetine kullanan kişi söylemi.
varsayalım öyle (ki değil), taraftarın futboldan anlaması gerekmiyor zaten.
oynayanlar işini iyi yapsın yeter.
diğer taraftarlar çok iyi anlyor da, sahaya inip maça müdahalale mi ediyor, yoksa yönetim de söz hakkı mı var.
iyi doktor arayan hasta da, tıp anlamıyor mesela.
Anladıkları ama anlamak istemedikleri gerçeğidir.

Çorumspor: notluyum.
güncel Önemli Başlıklar