bugün

keşke tüm abartmalar böyle olsa.
hatırlatma,
gs bu kupayı kazandığı için dünya kulübü olmuştur.
hatta; zenit ve saktar donetsk de dünya kulübü olmuştur.

bu kupayı(uefa) 1971 den beri barcelona hiç kazanmamıştır.

manchester united da kazanmamıştır.

milan da kazanmamıştır.

chelsea bile kazanamamış, yani.
bunlar dünya kulübü değildir.

videoton-Middlesbrough-Alavés-Torino-Wolverhampton Wanderers gibi final oynama başarısı bile göstermemişlerdir.

şimdi bu; videoton-Middlesbrough-Alavés-Torino-Wolverhampton Wanderers taraftarları kalkıp, manchester-milan-chelsea-barcelona taraftarları ile dalga geçecek "finalist bile olamadınız zuhahaha!" mı diyecek, merak edilmekte.

hele ki, ülkemizde gs ın kazandığı kupa sonrası sudan çıkmış fare şaşkınlığı ile bu başarının markething çalışmaları eksikliği ortada iken, nerede ise başarıdan "0" getiri ile adeta el açan ve "abi, trafik kazasında ayağımı kaybettim, çalışamıyorum" yaklaşımı ile ali sami yen in bakım-kira paralarını ve devlete vergi borçlarını sildirmesi-ötelemesi sonunda ortaya çıkan "başarının planlama dan çok tesadüfen ve hazırlıksız yakalanılması durumu" içler acıdır.

kimse "bu başarı, nasıl mali olarak kazanımlara döndürülemez?" diye sormuyor.
cahilce kupa muhabbeti yapıyor.
birileri fenerbahçe'nin şampiyonlaar liginde aldığı çeyrek finalin galatasaray'lıların kucumsediğini diyorlarmış..

dostum o kupada
1988-89'da yarı final
1993-94'de çeyrek final
2000-01'de çeyrek final
2001-02'de 2.tur

oynamış bir takım sen tarihinde bir kere çeyrek final oynamışsan, diğer senelerde hep 1. turda veya ön elemede elenmşişsen bunu küçümser..

üstelık bu takımın diğer kupalarda defalarca çeyrek finalleri ve 2 avrupakuopası var...
sizde alın sizde abartınnn.
daha iyisini, daha yenisini alana kadar en iyisi bu.

şimdi siktirip gidin türkiye kupanızla, ne bileyim çarşınızla, texasınızla övünün sevinin...

uzak durun ciğerci kedileri sizi.
doğru bir tespittir, sadece arsenal'e değil içimizdeki arsenal'lilere de çocuğu yerleştirerek biraz abartmışız.
türkiy'eyi avrupada başarıyla temsil etmemizi, yüz yıllar süren futbol geçmişimize rağmen avrupada başarısızlıklar dolu geçmişimize başarı eklememizi, ülke puanına diğer takımların aksine misliyle katkı yapmamızı, türkiye'nin ve galatasaray'ın adını avrupaya taşımamızı gerçekten fazla abartıyoruz, bu ne ki elalem 29 yılda bir türkiye kupası alıyor.
bir fenev'in ziraat türkiye kupasını abartması değil.
nedeni belkide türk futbolunun avrupa aldığı tek kupa oluşudur zira bahsedilen parma italyan futbolunun bir temsilcisidir ve italyan takımlar avrupa kupalarında standardı olan sürekli yukarılara oynayan takımlardır bu yüzden bizim kadar konu etmemeleri normaldir. yani türkiye şartlarında uefa kupasını abartılı yapan gs değil siz diğer takımların başarısızlığıdır.
abartılması çok doğaldır. lan bu uefa kupası sen ne diyorsun avrupanın en değerli 2 kupasından biri! türkiyeden kaç takım almıştır bu kupayı? evt sadece galatasaray bu efsane kupayı almayı başarmıştır ve kolay kolay bir daha hiç bir takım alamaz türkiyeden bu kupayı! bu sadece bir kupa değildir türkiyenin futbol destanıdır!aradan 12 yıl geçmiş ve değeri çok daha fazla anlaşılıyor!!! ama bakıyorum fenevlilerin 30 yıl sonra aldıkları türkiye kupasını abartmasından daha mı anormaldir sizin beyniniz yok kusura bakmayın!!!
kendi köyünden bir muhtar bile çıkaramayıp hala galatasarayın değerlerine sallamaya çalışan adeta çırpınan insanların içinde yaşamak çok eğlenceli, seviyorum bu durumu.
(bkz: türkiye kupası alıp konvoy çıkmak)
(bkz: uefa kupasını bizden çok konuşan zavallı)
(bkz: #15511284)

tekrar anlatamayacağım mk.

edit: ciddi ciddi şu kupayı tesadüfe bağlayanlar varsa ya zerre futboldan anlamıyordur, yada gidip zeka geriliği testi yaptırması lazım. Eğer trollükse maksat yine zeka ile testler mevcut. Ayrıca Parma bir kupaya katılsa onla ilgili bilgilerde madalyon gibi durur boynunda 2 uefa kupası. Bir kerede siz yukarı çıkmaya çalışın yukardakileri aşağı indirmeye çalışmak yerine.

adettendir: beşiktaşlıyım yani kıskançlık damarımda yok.
Belki de türkiye'de sadece kendisinde olduğu içindir. Hani belki diyorum, olur ya öyledir belkiii.
biz daha iyisini yapana kadar en iyisi bu.
bir başka başlık önerisi olarak;

(bkz: hasetlerin galatasaray ın başarılarını küçümsemesi)
güncel Önemli Başlıklar