bugün

surf yemem yarrak tabi ki yerim şeklinde bir versiyonunu arkadaşımda duyduğum slogansı şey.
(bkz: o sörf varya o sörf)

(bkz: anladın sen onu)
topa surf yapar gibi cıkmasının altından cıkan saik buydu demek ki.
(bkz: sen neyi yiyeceğini iyi bilirsin rüştü cüm)
rüştü'nün son reklamı:

"allahım ben bir bok yedim ne yapacağımı bilmiyorum"
(bkz: sen ne diyon dayak bile yerim)
(bkz: vallaha mı kuyruk salla)
top yemem ama sörf tabii ki yerim dese daha inandırıcı olurdu. sonuçta gol yemek deyimdir.

rüştü reçber'in oynadığı reklamda sarfettiği replikcan.
zamanın fenerbahçeli, şimdinin beşiktaşlı kalecisi rüştü reçber'in bizi gül gül öldürdüğü reklam söylemi.
zira söylendiği gibi bacak arasından, kafasının üstünden, elinin milimetre yanından, kısacası yenmeyecek her yerden golleri yemişliği mevcuttu ama sörf yediğine hiç şahit olamamıştık.
tabiki rüştüyle akıllara kazınmıştır. ama tek kurbanı rüştümü sanıyorsun üstad. rüştü yine bi derece kurtarır kendini. kim bilir hangi golü yedide beddua aldı. hadi geçtim rüştüyü. bu gencecik çocuğun suçu günahı neydi be üstad yazık değilmi.

suçsuz kurban gencecik çocuk = http://www.youtube.com/watch?v=Ggu5wJhVK5M
rüştü'nün bir gün gol yemesi ardından girilen reklam. zamanında yüzde kocaman gülümsetme yaratmıştır.
(bkz: çelişki)
bir dönemin dillere pelesenk olmuş reklam sloganı. ama sörf çikolatasıyla, rüştü reçber farklı kulvarda yer alsalarda, aynı hızla gözden düşmüşlerdir.
gelmiş geçmiş en iğrenç reklam repliklerinden birisi.
Bi saniye... Aman yarabbi. Travmalarım can buluyor!
O kulaklar, o saçlar. Allahım olamaz!
Bir dönemi felç eden reklamdır. Yorganın altından yazıyorum.
şuradan yenebilir; http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/59669/rustu039lu-sorf-reklami-gol-yemem-sorf-tabi-ki-yerim
saba çok iyi televizyon reklamlarından sonra gelmiş geçmiş sporcuların oynadığı en kötü reklam filmlerindendir. Tamam bir firma geldi sana reklam çekelim dedi. Sen de kabul ettin ama bir bak bakalım, reklam neymiş. Reklamda repliklerin neler? bu reklamın yazarından, yönetmeninden ve oynayanına kadar herkesi tebrik ediyorum.
kaç lira karşılığı koskoca rüştüye bu lafı söylettiler çok merak ediyorum.
gidip sorsak mı napsak? harbiden yazık ya.
reklamın iyisi kötüsü olmaz sözünü kanıtlayan reklam.
reklam dünyasının yüz karasıdır. evet.
entrylerden anlaşıldığı üzere akıllarda kalmayı başarmış reklam repliğidir.
En kötü reklamlar arasında yer alır. Reklamın iyisi kötüsü yok diye boşa denmiyor hala hatırlıyoruz.
(bkz: yarak var yermisin)